Author Topic: Autogáz (LPG)  (Read 14082 times)

Thommy

  • Guest
Re:Autogáz (LPG)
« Reply #15 on: 2012 April 15, 19:03:31 pm »
Akárhogy nézzük, ez így is-úgy is bitang nagy kiadás.. de ha ilyen ütemben emelkedik a benzin ára, sajnos kénytelen leszek beruházni én is, ha tetszik, ha nem. Azért nagyon, de nagyon nem mindegy, hogy 447ft/l, vagy csak 245ft/l.. még ha valamivel esetleg többet is fogyaszt, a km költség még így is jóval kedvezőbb.

sztrakk9

  • Guest
Re:Autogáz (LPG)
« Reply #16 on: 2012 April 15, 19:58:10 pm »
Ahogy mondod! én is beruházok csak kell még egy kis löket $  ;D ,meg most voltam műszakin.

Thommy

  • Guest
Re:Autogáz (LPG)
« Reply #17 on: 2012 April 15, 20:05:52 pm »
Nálam is az a gond, hogy nincs "kedvem"... :DDDD nem akar vki fiestát fényeztetni mostanában? :D

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:Autogáz (LPG)
« Reply #18 on: 2012 April 16, 14:28:24 pm »
Merre vagy elérhető? Nekem kéne festeni / lakatolni ezt-azt.
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline Matthew

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 74
  • Segített?: +0/-0
  • Pizzafuti
...."poros úton dörög a gép sebesen, akár a szél"......

sztrakk9

  • Guest
Re:Autogáz (LPG)
« Reply #20 on: 2012 April 16, 19:07:58 pm »
http://www.autonavigator.hu/hasznaltauto/itthon_kapott_cng-hajtast_a_vw_polo_kiprobaltuk-7509?utm_medium=banner&utm_source=haromoszlopos_nagykepes&utm_campaign=hasznaltauto_hu


CNG még olcsobb "tankolni" csak ekkora tartályokkal futkozni.....
Csak 2 gond van a cng-vel 1.: 380 ezres a beszerelése + a tartályok ára + engedély
                                           2.: nem igen van még elterjedt kúthálózat Mo-n
Ezt is leinfóztam már!  ;D

Offline Matthew

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 74
  • Segített?: +0/-0
  • Pizzafuti
Re:Autogáz (LPG)
« Reply #21 on: 2012 April 16, 23:00:35 pm »
Ugy ahogy mondod..... :D
...."poros úton dörög a gép sebesen, akár a szél"......

Thommy

  • Guest
Re:Autogáz (LPG)
« Reply #22 on: 2012 April 17, 15:28:49 pm »
Merre vagy elérhető? Nekem kéne festeni / lakatolni ezt-azt.

Bp., xviii kerület. írj PM-et, ott mindent megbeszélünk.  ;)

sztrakk9

  • Guest
Re:Autogáz (LPG)
« Reply #23 on: 2012 April 21, 18:08:56 pm »
Na közben megkérdeztem a nagy Fordot is mit tudnak mondani az Lpg átalakításról,megoldható-e?
És lássék a válaszuk.


"A gázos üzemre is tervezett motor módosított hengerfejjel (szelepvezető és szelepülék módosított alapanyagú) és szelepekkel készül, mely csak akkor kerül beépítésre, ha az adott autót kettős üzemanyag rendszerrel rendelik meg (benzin és gáz üzem), egyéb esetben a hagyományos alkatrészek kerülnek beépítésre. Tájékoztatjuk, hogy az Ön autójának motorja nem rendelkezik gázos üzemmódra előkészítéssel.

A gázos üzemmódú autóknál a gyújtásrendszer fokozott karbantartást igényel, gyertya csereperiódus 40.000 km. Mivel a gáznak, mint üzemanyagnak, nincs kenő tulajdonsága, így a jelenlegi anyagokkal gyártott hengerfeje fokozottabb kopásnak van kitéve, mely leginkább a szelepszárat, szelepvezetőt, és szelepfészket érinti hátrányosan. A gyárilag átalakított hengerfejű autóknál a szelephézag ellenőrzés 60.000 km-ként esedékes, mely érték egy nem átalakított hengerfejjel szerelt autónál akár a fele futásteljesítmény is lehet, illetve gyakoribb korrekciót igényel, mely korrekció anyag- és munkadíja nem elhanyagolható nagyságrend.

További várható hátrányok:
- magasabb fogyasztás (kb. 10%), rendszertől függően kismértékű teljesítmény vesztés
- mélygarázsok használata általában tiltott
- csomagtartó kapacitás csökken
- gyakoribb karbantartás (gyújtógyertya, szelephézag)
- nagyobb futásteljesítmény után hengerfej meghibásodás

A fentieket figyelembe véve az átalakítást nem ajánljuk. "

Na hát ezek után nem tudom mi legyen.  :BangHead:

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:Autogáz (LPG)
« Reply #24 on: 2012 April 21, 20:32:17 pm »
Árulja már el szelephézagot hogyan akar állítani. Nekem ugyan ezt a mesét mondták etanolnál. Vegyek 400ezerért új ECU-t meg 600ezerért új injektorsort. Biztos van benne igazság, de szerintem a 80%-a marketing.
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Thommy

  • Guest
Re:Autogáz (LPG)
« Reply #25 on: 2012 April 21, 21:43:52 pm »
Istenemre, ennyi hülyeséget összehordani.. :) Meglátszik, hogy mi az érdeke a nagy FORD-nak... Érdekes, hogy nem egy fordos ismerősöm van, akinek utólag átalakított autója van, évek óta, és már van olyan köztük, aki több, mint 100e (!) km-t ment gázzal. Semmi, de szó szerint semmi baja nincs az autónak, pedig hosszú távra, külföldre jár vele, nem lassan. Ez tényleg ugyanaz, mint az etanol balhé.. tönkre teszi ezt, tönkre teszi azt, költs rá egy fél autó árát, és  akkor talán használhatod.. 90e ft egy olyan átalakító, amit te magad tudsz programozni.. érdekes, hogy a gyári injektorok is elbírják.. szóval ennek nem 80, hanem 95%-a marketing, meg hazugság. :)

sztrakk9

  • Guest
Re:Autogáz (LPG)
« Reply #26 on: 2012 April 22, 06:21:44 am »
Hát ezen a szelep állítás dolgon én is sokat gondolkodtam,de ne jutottam messzire.

Na de Fordéknak lehet!
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/fiesta/ford_fiesta_1.25_trend_lpg_gazuzemu-5696637

sztrakk9

  • Guest
Re:Autogáz (LPG)
« Reply #27 on: 2012 April 22, 06:59:22 am »
Érdekes, hogy nem egy fordos ismerősöm van, akinek utólag átalakított autója van, évek óta, és már van olyan köztük, aki több, mint 100e (!) km-t ment gázzal. Semmi, de szó szerint semmi baja nincs az autónak, pedig hosszú távra, külföldre jár vele, nem lassan.
én azt olvastam, h a 2002 utániakkal van a gond csak.
Ismerőseidnek mikoriak a kocsik?

Thommy

  • Guest
Re:Autogáz (LPG)
« Reply #28 on: 2012 April 22, 17:22:30 pm »
2006-2008, MK7-es mindkettő. 1.4 16V, mint az enyém...

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:Autogáz (LPG)
« Reply #29 on: 2012 April 22, 17:49:29 pm »
Szerintem ez marhaság. Hidrotőkés kocsinál nem fog állítani szelephézagot a szerviz. az meg, hogy a benzin keni a szelepeket? Kihűltem.
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]