Author Topic: Autóhifi  (Read 105963 times)

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Autóhifi
« Reply #90 on: 2009 May 18, 19:55:38 pm »
semmilyen hatással nem lenne :P
De ne dőlj be ezeknek a nagy számoknak!
Mindig az RMS teljesítmény a mérvadó esetedben ez az MPX 4000-nél : 4 x 60 W ,vagy  2 x 160 W RMS
Az 500 w RMS/ 1000W max teljesítményű hangfaladhoz ez így jó lesz...bár a hangfalad nagyobb erősítőt is elbír,de így is jó,legalább nem terheled túl a hangszórót ;)
Mindegy hány1000 wattos hangszóród van,ha mondjuk 200w-ot adsz neki,akkor 200W-nak megfelelő teljesítménnyel fog megszólalni! :notworthy:

Minden ami autĂł hifi!:)

Offline Devla

  • Fiesta rajongó
  • **
  • Posts: 255
  • Segített?: +8/-0
Re: Autóhifi
« Reply #91 on: 2009 May 18, 20:38:36 pm »
:) igen semmiképp sem akarom tulterhelni az elsö hangszorot. aztán ovál meg ugye minek, ha van mélyláda.
a láda+erősítő csak később lesz(pár hét) érdemes most bekábeleztetni az egészet, h később ne kelljen?
valamint szigetelésnek mit használjak? láttam rezgéscsillapító bithumen lapot vagy habot?
az utolso kérdés ami foglalkoztat, az az h milyen fejegységet vegyek ehhez? mert ha lesz erősítő akkor szerintem onnantol a fejegység annyira nem mérvadó. a lényeg, hogy legyen benne aux és\vagy USB bemenet, ugyanis a zenét ipodrol szeretném nyomatni, én eléggé cd ellenes vagyok. szoval te milyen fejegységet ajánlasz\nál?
most néztem egy jvc-t 22ér usbvel, aux-al remélem ez elég lesz


« Last Edit: 2009 May 19, 08:19:46 am by Devla »

Offline stifi82

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 43
  • Segített?: +0/-0
Re: Autóhifi
« Reply #92 on: 2009 May 19, 12:44:44 pm »
itt le van irva hogy milyenek menk az ajtóba én is azt hittem 13asom van azt láss csodát mikor szétszedtem meg 16os
http://carconf.blaupunkt.com/default.asp?lang=en

asx3

  • Guest
Re: Autóhifi
« Reply #93 on: 2009 July 11, 13:14:01 pm »
Szevasztok! A kérdésem a következő: mi a különbség a Ko/triax és a Komponens szett között???
a válaszokat előre is kössz!!!

Offline Devla

  • Fiesta rajongó
  • **
  • Posts: 255
  • Segített?: +8/-0
Re: Autóhifi
« Reply #94 on: 2009 July 12, 08:13:30 am »
a ko\triax hangszorokba bele van építve a magassugárzo(csipogó) míg a komponens szetteknél külön van a mély-közép és a magas, valamint társul hozzá még 1 hangváltó is

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Autóhifi
« Reply #95 on: 2009 July 12, 10:39:34 am »
Egészen pontosan: A koaxiális hangszóró egy mélyközép,és egy magas hangszóróból áll,amiben a magas a membrán közepén van,egybeépítve.
A triaxiális mély,közép és magas hangszórókból áll,és a közép és a magas van a membrán közepén.

Komponens szettből van kétutas: külön mélyközép és magas,hangváltóval összekötve.
Vagy háromutas: mély,közép és magas,mind külön,és hangváltóval összekötve.

A legjobb és legdrágább a háromutas komponens szett.Ez produkálja a legjobb minőséget,de kényes az elhelyezésre,és aranyárban mérik az igazán jókat :-\
Gyári helyekre legjobb a koaxiális hangszóró,vagy ha jobb hangzást akarunk,akkor a kétutas komponens szett.
 :notworthy:
Minden ami autĂł hifi!:)

asx3

  • Guest
Re: Autóhifi
« Reply #96 on: 2009 July 18, 07:18:51 am »
Mindent értek mostmár!!! Köszi Devla és Lacccus!!!

Ballista

  • Guest
Re:Autóhifi
« Reply #97 on: 2011 July 17, 12:23:43 pm »
Sziasztok !
A napokban beszereztem az autómba néhány zenei eszközt...viszont problémám adódott a végkifejlettel...az akksi negatív saruja nagyon nagyot szikrázik amikor rá akarom kötni ...az elektróda kivezetésébe ott is maradt az érintkezés nyoma :D ..úgyhogy nem értem mi történhetett...mindent úgy kötöttem össze ahogy kell...segítséget szeretnék kérni ..mert jó lenne már hallani is a rendszert :D amúgy egy 20V-os 2 farádos kondi..egy 300W-os erölködő és hozzá egy láda....ha ez segít valamit ...remote szálat a switch-re kötöttem a rádiónál...tápkábelt áthúztam....csomagtartóba csináltam testet ...szóval légyszíves valakinek valami tapasztalata ezzel kapcsolatba?

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Autóhifi
« Reply #98 on: 2011 July 18, 12:24:21 pm »
Én nem értek a hifi-hez, de ha egy üres 2 Farados kondit rákötsz 12 V-ra, az bizony szikrázik.  :)
Tekintve, hogy a delej egy indítóakkumulátorból jön, akár 1000 amper is folyhat.
Először egy ideiglenes ellenállással kösd össze a vezetéket és a sarut és csak ha a kondi feltöltődött akkor kösd a vezetéket a saruhoz.

És lesz valami leválasztó kapcsoló az akksi és a kondi között? Mert akkor azon minden bekapcsoláskor át fog folyni az 1000 A.  :(
Mk6 1.3 benzin

Ballista

  • Guest
Re:Autóhifi
« Reply #99 on: 2011 July 18, 18:12:51 pm »
Mindent úgy kötöttem be ahogyan azt kell ...40amperes bizti ..jó vastag kábellel ...szóval nem ezzel lenne a gond..de amit írtál az érdekelne pontosabban ..a feltöltés..erről beszél nekem  mindenki de nem értek hozzá...pontosan le tudnád írni hogy mit is kell hozzá csinálni ?

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Autóhifi
« Reply #100 on: 2011 July 19, 10:28:06 am »
Amiről írtam, az csak egy kis trükk, hogy ne szikrázzon a kábel, amikor rá akarod kötni az akksira.

Fogj egy ellenállást, mondjuk 200 ohmosat és kézben tartva tedd a kondenzátor felé menő kábel és az akksi közé. Ekkor az ellenállás által korlátozott árammal fel fog töltődni a kondi. Utána nyugodtan összeérintheted a kábelt és az akksit, mert a kondi is fel van töltve 12V-ra: nem fog áram folyni.  :)
Mk6 1.3 benzin

Gaben81

  • Guest
Re:Autóhifi
« Reply #101 on: 2011 July 19, 12:14:32 pm »
Egy ötlet a kondi feltöltéséhez:

A negativot a kasztniról huzod a kondi negativján keresztül az erösitöbe. A pozitívot az akkuról a kondi pozitivján kereszül az erösitöbe. A feltöltést úgy csinálod, hogy a pozitivot egy 12V-os izzón keresztül viszed a kondira. Az izzó kigyullad, majd ahogy töltödik a kondi, lassan elalszik. Ha az izzó már nem ég, a kondi fel van töltve.

Azért jó ez a módszer, mert vizuálisan látod hol tart a feltöltési folyamat. és mikor "üzemkész" a rendszer

zUlU53

  • Guest
Re:Autóhifi
« Reply #102 on: 2011 August 12, 10:30:58 am »
Sziasztok,

új vagyok a fórumon, örülök, hogy rátaláltam az oldalra, remélem nem lesz túl "blőd" a kérdésem. Elöljáróban annyit, hogy itt végignéztem az autó hi-fi témát, de a kérdésemre vagy az ötletemre nem, vagy csak részleges válaszokat találtam.
Vasárnapi autónak egy MKII-es Focus-t használok, a munkahelyemen cégautóként kaptam egy kis Van-t kb. fél éve. Tényleg nagyon megszerettem a kis gokartot, egyedül sikítófrászt a rádiótól kaptam, egy Ford 1500 RDS, aminél gyakorlatilag bármi jobban szól, a kontraszt még durvább a Focus után, ahol ugyan gyári, de igazán szépen szóló Sony fejegység van. Gondoltam, semmi gond, majd megszokom, de heti kb. 1000 km-es vezetett mennyiség mellett egyre jobban szenvedek tőle, annyira, hogy megérett bennem a gondolat, ezzel valamit tenni kell. Egyelőre kissé tanácstalan vagyok, mivel egyrészt túlságosan sokat nem költenék rá, másrészt ez a legjobb tudomásom szerint egy sztereó rendszer, mostanában pedig alap a 4 hangszórós rendszer. Mélyládát egyelőre nem raknék bele, de fontos lenne egy esetleges bővítés lehetősége.
Annyira szárazon, dobozszerűen szól, hogy a hangszóróknak is menniük kell, tehát egyelőre a terv egy fejegység-pár hangszóró. Érdemes 2din-es fejeket nézegetnem?
Konkrétan erről JVC egységről lenne szó:http://www.autohifibolt.hu/index.php?P=termek&S=3&FKAT=3&AKAT=97&TID=12061&TN=JVC%20KW-XR411,%20KWXR411,%20KW%20XR411,%20KW-XR%20411,%20CD%20/%20MP3%20/%20r%E1di%F3%20-%20Aut%F3r%E1di%F3%20fejegys%E9g
Nem hiszem, hogy eltávolítható lenne az előlap, ez kissé aggaszt, nehogy megszabadítsanak tőle parkoláskor első körben erre szakosodott jó munkás emberek.
Természetesen nyitott vagyok ennél olcsóbb megoldásra is, igazán a Ti véleményeteket várom, akik sokkal tapasztaltabbak a témában nálam.
Összefoglalva: milyen fejegységet érdemes nézni? Fontos lenne az usb bemenet, a későbbi esetleges bővíthetőség, előlapi bemenet talán:
Ugyanezen gondolat mentén: milyen jó ár-érték arányú hangszórókat ajánlanátok? Erre találtam visszamenőleg tippeket, nem tudom, hogy ebben az esetben érdemes lenne többkomponensűben gondolkodni, a mostaninál gyakorlatilag bármi jobban szólna.  ;D
A lényeg: kellemes minőségben hallgathassam a cd készletemet, ha még egy sony minőséget nem is ér majd el az összkép.

Előre is köszönöm a válaszokat és mindennemű segítséget!

Gaben81

  • Guest
Re:Autóhifi
« Reply #103 on: 2011 August 12, 11:21:44 am »
Üdv,

Hangszóróból érdemes ezt választani:

http://www.paradoxautohifi.hu/hangszoro/mac-audio-mac-mobil-57.2.html

Nem szól rosszul egyáltalán, sőt ami a legnagyobb pozitívuma, hogy ajtóba méretpontos. Sajna spéci méret kell a fordokba, ez tipusspecifikus.

Én az itt megadott ártól 2 ezerrel olcsóbban vettem a Boombasticnál.

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re:Autóhifi
« Reply #104 on: 2011 August 12, 11:36:59 am »
+1 szavazat a MacAudio-ra, elöl-hátul az van. Nem mondom, hogy nincs jobb - de ár/érték arányban ezzel jársz a legjobban sztem.

Fejegységből passzolok, az azért szubjektív dolog. Én speciel a Sony-ra esküszöm sokmindenben, szerencsére ilyennel vettem az autót. Ennyi év után a CD-vel küzd sokszor (gyárival is), de hát mindegyik elhasználódik idővel gondolom. Szerencsére úgyis FM-transmitterrel dolgozik iPodról (ezt fontold meg egyébként, a sok USB, előlapi csatlakozó, stb helyett).
D.V.Zs.