Author Topic: Autóhifi  (Read 105965 times)

Gaben81

  • Guest
Re:Autóhifi
« Reply #105 on: 2011 August 12, 15:33:38 pm »
Igen... fejegységből mindenkinek ízlése szerint. Korábban nagyon sokáig Kenwoodot hajtottam, sajna csak kazettás volt, később CD tárral (nem tudot MP3-at) az nekem etalon marad (semmi másnak nem halottam olyan hangzását mint annak) Most JVC van, anno ez volt az egyik legolcsóbb ami MP3-at tudott.

Ha valaki nem elvakultan audiofil akkor szerintem szinte mindegy hogy olcsó kategóriában mit vesz, egykutya :) Sokkal többet jelent, ha pl MP3-at hallgatsz vagy losslessből írod vissza audio CD-re


Viszont szerintem kár annyi pénzt kiadni egy 2DIN-es cuccért, jobban jársz egy beépítőkerettel + 1DINes fejegység. Ha építeni kell szólj segítek :)
« Last Edit: 2011 August 12, 15:36:35 pm by Gaben81 »

Offline kombusz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 438
  • Segített?: +33/-8
Re:Autóhifi
« Reply #106 on: 2011 August 12, 20:09:22 pm »
nekem maskos kenwoodmagno  van cd tárral
igaz mp3-at nem tud de megvagyok anélkül is.

ennyiért én is sokallom azt a 2 dines cuccot
szerintem is inkább egy átalakito és bele egy 1 dines cd-s rádio

Offline slacee

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 37
  • Segített?: +0/-0
Re:Autóhifi
« Reply #107 on: 2011 August 29, 18:03:03 pm »
Sziasztok akkor az előbbi ajánlás ami MAC-os szórók voltak azok gond nélkül mehetnek a gyári rádióra is ugyebár előre hátulra vagy?
vagy inkább érdemesebb lenne fejegységgel ,"csipogóval"  meg mélynyomóval együtt  gondolkodni? csak az a baj h nekem kell a csomagtartó :S
bocsi ha hülyék a kérdések azt gondolom h jobban szólna komplett rendszerrel ...

Gaben81

  • Guest
Re:Autóhifi
« Reply #108 on: 2011 August 29, 18:41:44 pm »
Kérdés milyen gyári rádiód van. Pl. a legkisebb kazettás Ford 2500 típus csak 2 csatornás. Hiába van bevezetékelve a hátsó ajtó is, nincs 4 hangszórós támogatás, nincs RCA kimenet az erősítő ill. mélyláda felé. Ezzel a gyári magnóval sajna semmit nem lehet tenni, hogy érdembeli változást adjon.

Hosszabb távon mindenképp fejcserét javaslok, jobban szólnak, e mellett CD,MP3,USB,AUX szinte mindegyik mai fejegységen van. Nem egy nagy összeg kicserélni. Megfontolandó...

Ha az említett MAC mellett döntesz, ahhoz szerintem csipogó felesleges, egész jó magasai vannak. A csipogó mellé kellene hangváltó is, szerintem nem ér annyit.

Mélyláda más kérdés, ha tényleg változtatni akarsz a gyári hangzáson, akkor ne tervezz mélyláda nélkül.

Pontosan hogy érted, hogy kell a csomagtartó? Napi használatban van, vagy pl. utazáskor kell, hogy elférjenek a csomagok? Pl. nekem bent van a mélyláda, ha kell a hely, akkor az erősítőbe menő 3 kábelt kell kicsavarni, ki lehet erősítőstől emelni a ládát, kb 2 perc meló, és ott a hely. Sokkal "mobilisabb" lehet egy mélyláda, mint első ránézésre gondolja az ember.

Ha gondolod segítek az ügyben, csak kérdés, hogy:

Milyen típusú a gyári rádió?
Mennyit szánnál az ügyre (pénz/idő)?
Nonstop kell a csomagtaró vagy időszakosan van szükség a helyre?

Offline slacee

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 37
  • Segített?: +0/-0
Re:Autóhifi
« Reply #109 on: 2011 August 30, 21:10:19 pm »
Helló köszi szépen a gyors választ a kocsiban alapból is 4 hangszóró van és a gyári  Ford Cd 6000-es amúgy elég jól szól persze a hangszórók is gyáriak .
http://www.expressz.hu/szorakoztatoelektronika/autohifi/fejegyseg_autoradio/hirdetes-19256185/
A csomagtartónak meg maximum felét áldoznám fel gondolkodtam a pótkerék helyére való beépítés mellett is de a pótkerék se felesleges dolog tapasztalat.
Ha tudnál segíteni ,hogy kb mennyibe fájna egy nem túl profi de nem is gagyi rendszer ?
különben én hallgattam meg olyan srác is akinek rendes cucc van a kocsijába és mondta h ku**a jól szól ha jól bevan állítva . Szóval most csak simán egy nem gyári fejegységgel vagy egy komolyabb gyárival jobb lenne vajon vagy ezt csak egy próba dönti el ?

Gaben81

  • Guest
Re:Autóhifi
« Reply #110 on: 2011 August 30, 23:27:45 pm »
Hm.. nézzük csak mi kellhet:

1 Din-es fejegységre cserélve a gyárit - mai árakkal számolva 20-25 körül kapsz olyan fejegységet ami szerintem bőven megfelelő. Ill. Ha már így is úgy is cserélnél akkor nem érdemes gyáriban gondolkozni szvsz. Csak egy példa:
http://www.paradoxautohifi.hu/autoradio_fejegyseg/jvc-kd-r421-ajandek-4-gb-usb.html

Ehhez kell egy beépítőkeret, amit kedves Petrányi 7.990.- ért akart adni, SAL-ból ha jól emlékszem 1990.-:
http://www.argep.hu/popup.asp?pid=123335460&pnr=10001&foto=1

Kell egy Ford-ISO csatlakozó ha szerencséd van akkor van egy nekem elfekvőben, hivatalosan sok ezer, vateráról kb 800.-:
http://www.audiosystem.mobildata.hu/index.php?page=shop.product_details&category_id=17&flypage=shop.flypage&product_id=256&option=com_virtuemart&Itemid=62

Kelleni fog egy antennaátalakító, Ford rádiókban általában spéci antennacsatlakozás van.
1.000.-

Mélyláda nem olyan egyszerű kérdés. Létezik ugye zárt láda, reflex ill. band-pass. Azt érdemes tudni, hogy a zárt láda kb. fele akkora térfogatú mint a reflex vagy band-pass. Teljesen más a hangzásképe mindháromnak, én személy szerint a reflex híve vagyok, de ha kell a hely akkor legyen zárt láda. (A pótkerék helyére építést én egyáltalán nem javaslom, nagyon macerás, és ha nem abszolút profi mód van megépítve akkor tuti csalódni fogsz a hangzásban, maradjunk a ládánál, azt nehéz elrontani.)
Példaként egy reflexet linkelnék, ettől sem nagyobb sem drágább egy zárt láda:
http://www.paradoxautohifi.hu/melynyomo/mac-audio-mpx-box-112.html
Számoljunk durván 17.000.-

Itt esetleg lehet spórolni egy két ezrest (és bukni pár órát), ha a ládát nem készen veszed, hanem építed. Vannak terveim ehhez, tudok benne segíteni.


Erősítő kell a mélyláda miatt:
http://www.paradoxautohifi.hu/erosito/mac-audio-mpx-2000.html
Nekem is ilyen van, kicsi és jó, mi kell több :)
17.000.-

Ezek mellé kell kábel az erősítőhöz, nem érdemes drága, erősítőhöz való spéci tápkábel, nagy lehúzás, be az első villanyszerelő boltba, töredék árért be lehet szerezni mindent. Pár száz forint.

Illik tenni egy külön biztosítékot az erősítőnek:
http://bolthely.hu/mikroshop/id/03642_Biztositekhaz_autos_02-141

Csipogó, hangváltó nem kell, kondi nem kell. Kb. ennyi amit számolhatsz.

Ez nagyságrendileg 60-65K magyar forint.

Igaz nem kevés pénz, az is igaz hogy nem lesz high-end, viszont sokkal jobb lesz, mint a gyári, és egyszer kell ezt az egész hóbelebancot megvenni, szükség esetén nyugodtan lehet költöztetni a rendszert más autóba.

Kérdezz bátran, igyekszek segíteni részletesebben is ha gondolod.

Gaben81

  • Guest
Re:Autóhifi
« Reply #111 on: 2011 September 01, 22:45:04 pm »
Kezdem látni a fényt az alagút végén...

Dupla fenekű csomagtartó 95% kész, első bepróbálás után "kicsit sárga, kicsit savanyú, de az enyém :)"

Ami hátra van:

- kárpit végleges rögzítése
- plexi végleges rögzítése
- hangfalcsatlakozó beszerelése
- kábelezés visszakötése
- az erősítő világításának kialakítása
(- rohadt nagy takarítás)

Ha jól megy már csak órák vannak hátra :)

[a csatolmányt egy admin törölte]

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re:Autóhifi
« Reply #112 on: 2011 September 02, 07:01:02 am »
Hajrá Gaben! Ez fogja hajtani a kocsit? :P :)
ildipontbretus kukac gmail pont com

Gaben81

  • Guest
Re:Autóhifi
« Reply #113 on: 2011 September 02, 07:30:12 am »
Ne hülyéskedj, ilyen benzinárak mellett el kell gondolkozni egy hibriden (E85 + hangnyomás)  :headbang:

csaboo

  • Guest
Re:Autóhifi
« Reply #114 on: 2011 September 05, 12:18:42 pm »
Sziasztok!

Gaben, jól sejtem, hogy a beépítőkeret, amit a kollégának linkeltél 2008-as Fiesta-ba is illeszkedik? ISO csatlakozó és antenna átalakító mindenképp kell? (CD 6000-es van most az enyémben is.).

Ajánlottál továbbá egy ovál koaxot a macAudio-tól. Eddig abban a tudatban éltem, hogy az első ajtóba sima kerek 13-asok mennek!  :o Amúgy jónak tűnik a cucc, lehet beszerzek egy párral én is.

csaboo

Gaben81

  • Guest
Re:Autóhifi
« Reply #115 on: 2011 September 06, 07:33:25 am »
Szia Csaboo,

Beépítőkeretből és ISO csatlakozóból is más kell 2005-2008 köztiekhez:

Beépítőkeret : 572247-C számú,
ISO kábel : SA-FISO-011 számú, keress így rájuk.


Antenna átalakító kell, ha jól tudom, az összes Fordnak vékonyabb a csatlakozója, lötyögne bármelyik fejben. Én besétáltam az Auto Forthoz, ott helyben adtak, párszáz forint.

Gyárilag az ajtóban ovál hely van kialakítva 5x7" méretben. Ez speciális méret, ebbe illeszkedik pontosan a korábban említett Mac Mobil 57.2. A sima 13-ashoz kell egy átalakító gyűrű (SA-HSZBGY 001), ami az ovált leszűkíti 13as körré. Az is jó megoldás, de ha már ott a nagyobb hely, akkor jó azt kihasználni és ovált betenni :P

csaboo

  • Guest
Re:Autóhifi
« Reply #116 on: 2011 September 06, 08:17:45 am »
Szia Gaben!

Köszi a gyors választ!  :notworthy:
Huhh, nem semmi árban mérik a keretet (mindenhol 4150-ért láttam)...
Ha jól tudom kell 4 spéci kulcs a gyári CD 6000 eltávolításáhzo, Te ezeket hol szerezted be?

Azon gondolkodom, hogy nem vacakolok, fogom a fejegységet, és beviszem Surányiékhoz, hogy csinálják meg...bár gőzöm sincs mennyivel lesz az úgy drágább, mintha magam szedném össze az alkatrészeket, és cserélném ki...

Mondjuk ha hangszórót is cserélek, akkor azt már inkább "szakemberre" bíznám (legyen elég annyi, hogy a számítógéphez jobban értek, mint a szereléshez)  :D

Árulják pl. ezt: http://www.suranyihifi.hu/autohifi/hangszorok/oval/Alpine_SXE-5725S/
Visszaolvasva a fórumban elvileg ez az Alpine belemegy. Bár a mac se lenne rossz  :P

Gaben81

  • Guest
Re:Autóhifi
« Reply #117 on: 2011 September 06, 08:58:53 am »
Röviden az én történetem.

Felhívtam egy Ford márkakereskedőt anno, mennyibe kerülne, ha simán bevinném az autót és ők átalakítják. Első mondata az volt a szakinak, hogy OK komplett középkonzol csere, mert a gyári magnós és a nem gyári magnós közt különbség van, amihez gyári magnót adtak abba bele sem lehet szerelni keretet.

(Árakra nem emlékszek, nagyságrendileg írom...)

Középkonzol csere 30.000.-

Kelleni fog az ISO csatlakozó. Náluk listaáron - erre emlékszek - 7.990.- volt

Miután középkonzolt cseréltek, jöhet a beépítőkeret (a cserélt középrészbe már belemegy...) 14.990.-

Ehhez számoljak pár óra munkadíjat! Kedvesen összeadta, bármikor mehetek, de készüljek 70.000.- forinttal. És akkor még nincs fej, semmi, csak kialakítva a "lyuk"...

Kedvesen elmosolyodtam, megköszöntem, nagyon gyorsan a telefon letevő gomb után nyúltam. Ez volt 3 éve, feltételezem most sem lenne olcsóbb... (Nagy lehúzás, ne csináld)

Ez után jutottam oda, hogy megcsinálom magam. Igaz, hogy nagyon sok óra ráment...nagyon... leginkább azért, mert nem volt segítség, magamnak kellett kitalálni mit hogy csináljak. Hogy bontsam, hogy építsem. Biztos ismerős az érzés, hogy beülsz, és nagy fejvakarva arra gondolsz, hogy "Úúúúúristen, hogy kellene ehhez egyáltalán hozzákezdeni." Utólag belegondolva sokkal egyszerűbb, mint ahogy az ember gondolja.

Nekem nem volt spéci kulcs, Ford 2500, ugyanez csak kazettás:
http://www.designercars.net/biler/Ford-Fiesta-5443.jpg

Ezeket máshogy nem nagyon lehet kivenni, mint lebontani körülötte a konzolt.

Igen, igazad van, az Alpine is jó, bár nem ismerem, de a beépítési méretek alapján passzol. Hangzásáról nem tudok semmit sajna...

Szóval nyugodtan vágj bele, ha kell segítek, ne gondolj hatalmas nagy fúrás faragásra, csavarokat kell ki-be tekerni, csatlakozókat összedugni. Nem kell nagy szakértelem, csak egy kis rászánt idő és önbizalom :P


Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:Autóhifi
« Reply #118 on: 2011 September 06, 13:09:35 pm »
Nem kell feltétlenül a spéci kulcs a 6000 CD kiszedéséhez, meg bontani sem kell hozzá semmit. Én körömreszelővel szedtem ki amikor csináltam az AUX aljzatot. Van a fejegység négy sarkán négy kis téglalap alakú lyuk. Ha bevilágítasz zseblámpával látod is a kis fém karmokat amik fogják az egész cuccot. Benyúlsz a reszelővel és ha jól emlékszem befele nyomva lehet kiakasztani őket. Előtte szedd ki a kesztyűtartót ehet szerszám sem kell csak kinyitod összenyomod és már kint is van. Innen felnyúlva hátulról ki tudod nyomni a fejegységet.
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline KisKaNaL

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 27
  • Segített?: +0/-0
Re:Autóhifi
« Reply #119 on: 2011 September 06, 14:55:44 pm »
Szia Gaben!

Köszi a gyors választ!  :notworthy:
Huhh, nem semmi árban mérik a keretet (mindenhol 4150-ért láttam)...
Ha jól tudom kell 4 spéci kulcs a gyári CD 6000 eltávolításáhzo, Te ezeket hol szerezted be?

Azon gondolkodom, hogy nem vacakolok, fogom a fejegységet, és beviszem Surányiékhoz, hogy csinálják meg...bár gőzöm sincs mennyivel lesz az úgy drágább, mintha magam szedném össze az alkatrészeket, és cserélném ki...

Mondjuk ha hangszórót is cserélek, akkor azt már inkább "szakemberre" bíznám (legyen elég annyi, hogy a számítógéphez jobban értek, mint a szereléshez)  :D

Árulják pl. ezt: http://www.suranyihifi.hu/autohifi/hangszorok/oval/Alpine_SXE-5725S/
Visszaolvasva a fórumban elvileg ez az Alpine belemegy. Bár a mac se lenne rossz  :P


Bocs, hogy belepofazok igy keretlenul, de a Suranyiekat felejtsd el nagyon gyorsan. En is jartam naluk, de hamar kifordultam onnan. Regen lehet, hogy jok voltak, de ma mar nem nagyon. Ezeket a koroket en is lefutottam. Nem tudom, hogy hol laksz, de ha erdekel privatban tudok segiteni kihez kell menni hifit szerelni, aki nem ver at es a gatyadat sem kell otthagynod.

Udv,
Tamas