Author Topic: Csomagok rögzítési lehetősége 2006-os Fiestában  (Read 3551 times)

Offline tokmag

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 18
  • Segített?: +1/-0
Csomagok rögzítési lehetősége 2006-os Fiestában
« on: 2012 April 23, 15:55:30 pm »
Sziasztok

Hsználtam a fórum keresőjét, de nem találtam ehhez hasonló témát. Megtörténhet, hogy nem megfelelő kulcsszavakkal használtam a keresőt, vagy másnak nincs ez a problémája  :)

Engem nagyon bosszant, hogy az autóm csomagtartójában nincsenek kialakítva rögzítési pontok, konzolok, amihez lehetne rögzíteni csomagokat. Nekem például mindig ott van a csomagtartóban az előző olajcserétől maradt fél liter olaj, ablakmosó folyadék, 1 liter desztillált víz, csavarhúzók, csípőfogó (a dísztárcsát kötegelő tartja a helyen, tehát esetleges kerékcserénél jól jön), tűzoltó palack, egy palack WD40, télen hólanc stb. Az érdekelne, hogy Ti, akik már több ideje használtok Fiestát, hogyan rögzítitek a csomagtartóban a dolgokat vagy csomagokat, hogy kanyarokban, hirtelen fékezéskor ne guruljanak, mocorogjanak ide-oda a csomagtartóban. Vagy csak az én autómban nincsenek ilyen rögzítési pontok?

Hozzászólásaitokat, ötleteiteket előre is köszönöm.

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Csomagok rögzítési lehetősége 2006-os Fiestában
« Reply #1 on: 2012 April 23, 18:26:12 pm »
Mondjuk az enyém annyira tele van vackokkal, hogy nem tudnak mozdulni.  :)

De amíg elértem ezt az állapotot volt u.n. csomagrendezőm.

Összehajtható textil ládaszerűség, ami belül fel van osztva.
1-2 ezer Ft-ért lehet kapni néha teszkóban meg hasonló helyeken.
Olyan bogáncsszerű vacak is van rajta, amivel a fal szövetborításához lehet "ragasztani".
Mk6 1.3 benzin

Offline msi

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 103
  • Segített?: +4/-0
Re:Csomagok rögzítési lehetősége 2006-os Fiestában
« Reply #2 on: 2012 April 23, 22:22:23 pm »
Nekem is ilyen tépőzáras szövettáskám van az aldiból ami tele van mindenféle szerszámmal és sprayvel és nem zörög-csörög, szerintem használd ki a kínai műanyagipar remekeit, de tuti van tescoban/auchanban/... is, estleg ha tényleg nem találnál sehol akkor itt is van egy hasonló típus: http://www.homasita.hu/product/1654, láttam már csomagtér (pók :)-)hálót is (http://www.homasita.hu/product/860), szóval igény szerint lehet keresgélni...


Ez most nem cégreklám volt, csak ha te is vizuális típus vagy (mint én) ezért szúrtam be a linkeket/képeket.

Offline Pocok

  • A mester
  • *****
  • Posts: 529
  • Segített?: +45/-1
Re:Csomagok rögzítési lehetősége 2006-os Fiestában
« Reply #3 on: 2012 April 23, 22:23:01 pm »
Én vettem motoros boltban bukósisak tank hálót, azt akasztottam be az ülés zsanérjaiba meg hátul a hátlemezbe ott vannak lyukak.
ez alá elég sok mindent be lehet pakolni és frankón lefogja. még kisebb bevásárláskor is a zacsikat, üdítőt stb.
olajhoz meg kaptam egy kis "táskát" ami tépőzáras az meg a kerékjárat kárpithoz tapasztottam. olajat nem tartok benne, helyette széldzseki kesztyű stb.

sztrakk9

  • Guest
Re:Csomagok rögzítési lehetősége 2006-os Fiestában
« Reply #4 on: 2012 April 23, 22:27:18 pm »
Nekem meg üres a csomi! de nem is zörög,csúszkál semmi!  ;D

Offline Pocok

  • A mester
  • *****
  • Posts: 529
  • Segített?: +45/-1
Re:Csomagok rögzítési lehetősége 2006-os Fiestában
« Reply #5 on: 2012 April 23, 22:41:34 pm »
sok minden nekem sincs a csomagtartóban, csak a gyári táska a kötelező felszerelésekkel meg egy mélyláda :) ja meg egy nyomaték kulcs ami szintén rögzítve van a hátfalhoz.
nem zörög semmi. a háló csak arra kellett hogy a csomagok bevásárláskor ne csúszkáljanak.
olaj meg szélvédő mosó a garázsban van. :)

sztrakk9

  • Guest
Re:Csomagok rögzítési lehetősége 2006-os Fiestában
« Reply #6 on: 2012 April 24, 08:06:35 am »
bocs tévedtem! van egy erőlködő meg egy mély láda, de azok kapaszkodnak a súlyától fogva!  ;D

Offline tokmag

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 18
  • Segített?: +1/-0
Re:Csomagok rögzítési lehetősége 2006-os Fiestában
« Reply #7 on: 2012 April 24, 12:58:34 pm »
Köszi a válaszokat, sok jó tippet, ötletet adtatok.   :notworthy:

Következő bevásárlás alkalmával körülnézek   ;D

Offline Harlequin

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 99
  • Segített?: +4/-34
Re:Csomagok rögzítési lehetősége 2006-os Fiestában
« Reply #8 on: 2012 April 25, 20:02:20 pm »
Nekem egy ilyen van bent, 300forint volt a tescoban.
http://www.gyartotol.hu/products/high/5901110614130.jpg

Ennél nagyobb dolgokhoz pedig:
http://harlequin.uw.hu/tetobox.jpg

Offline gaba6

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 162
  • Segített?: +3/-1
  • gaba06
Re:Csomagok rögzítési lehetősége 2006-os Fiestában
« Reply #9 on: 2012 May 21, 20:32:12 pm »
az a nagy box mennyibe kerül? és hol kapni?
Illetve ki tudja hol kapni olyan tetősint ami a kocsi hosszában fut végig nem pedig keresztbe?
Illetbe ki tudja mi a tetőn hosszában végigfutó fekete müanyaggal lefedett cucc?
« Last Edit: 2012 May 21, 20:37:08 pm by gaba6 »