Author Topic: Hűtővíz  (Read 3756 times)

Offline Kati

  • Újonc
  • *
  • Posts: 3
  • Segített?: +0/-0
Hűtővíz
« on: 2015 July 15, 09:37:06 am »
Sziasztok!
A kérdés előtt némi előzmény. 2004-es Fiesta 1.3 Comfort. Kértem a szerelőnél, hogy mossa át a hűtővíz tartályt, mert centi vastagon állt benne a rozsda. Ez meg is történt, de az első út után a földön landolt a hűtővíz. Visszavittem a szerelőhöz. Tulajdonképpen rotyogott benne a víz és a sapkánál kinyomta. A műszerfalon nem volt visszajelzés. Megtörtént a termosztát + ház csere, illetve néhány cső, melyeket szintén szétmart a rozsda. Nem javult. Vízpumpa csere (le volt törve benne 2 lapát). Nem javult. Végül hengerfejtömítés lett a vége. Ettől most gyönyörűen megy az autó (mint ha új lenne), viszont csak légkondival, mert nem kapcsol be a ventilátor. Ehhez még megy vissza villamosságis szerelőhöz, de addig kell használnunk. De legalább nem forr. Viszont újra eltűnik belőle a hűtővíz. 30 km-en 1 liter. Amit észrevettem, hogy viszonylag elől látható a földön a víz jobb oldalon, időnként foltokban a hűtő alatt. Lehet lyukas a hűtő?
Ha ez ezek után teljesen egyértelmű lenne, akkor elnézést a kérdésért, de nem értek az autókhoz.

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Hűtővíz
« Reply #1 on: 2015 July 15, 10:32:31 am »
... Viszont újra eltűnik belőle a hűtővíz. 30 km-en 1 liter. Amit észrevettem, hogy viszonylag elől látható a földön a víz jobb oldalon, időnként folyókban a hűtő alatt. Lehet lyukas a hűtő?
Ha ez ezek után teljesen egyértelmű lenne, akkor elnézést a kérdésért, de nem értek az autókhoz.

Szia!
Lehet, hogy lyukas. Ki kell deríteni, hol folyik el a víz!
Ha a szerelőd nem tudja, akkor keress másik szerelőt.
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline Kati

  • Újonc
  • *
  • Posts: 3
  • Segített?: +0/-0
Re:Hűtővíz
« Reply #2 on: 2015 July 15, 12:45:05 pm »
Köszönöm. Még nem jutottam vissza a szerelőhöz, azért is kérdeztem, mire készüljek.

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Hűtővíz
« Reply #3 on: 2015 July 15, 18:00:38 pm »
Köszönöm. Még nem jutottam vissza a szerelőhöz, azért is kérdeztem, mire készüljek.
Látatlanba nem lehet megmondani. Lehet hűtő, cső, egy meg nem húzott bilincs, stb...
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline Kati

  • Újonc
  • *
  • Posts: 3
  • Segített?: +0/-0
Re:Hűtővíz
« Reply #4 on: 2015 July 21, 12:07:50 pm »
A vízpumpa egy darabja - valószínűleg már korábban - letört, és minden bizonnyal az okoz dugulást a motorban. Sajnos a hűtővíz rendszer átmosás elindított egy lavinát. Remélem megtalálják minden darabját és újra hadra fogható lesz az autó.

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Hűtővíz
« Reply #5 on: 2015 July 21, 19:14:45 pm »
A vízpumpa egy darabja - valószínűleg már korábban - letört, és minden bizonnyal az okoz dugulást a motorban. Sajnos a hűtővíz rendszer átmosás elindított egy lavinát. Remélem megtalálják minden darabját és újra hadra fogható lesz az autó.
Az én 1.3-asomon kb. 7 éves korában hajszálrepedések lettek az elöregedett műanyag kiegyenlítőtartályon a max feliratnál. Csak akkor eresztett, amikor jó meleg volt a motor. Egy 10-15 km-es menet után a motor leállítása nélkül meg kellene nézni, hogy hol csöpög.
Mk6 1.3 benzin