Author Topic: Pollenszűrő csere  (Read 30608 times)

Atis77

  • Guest
Re: Pollenszűrő csere
« Reply #15 on: 2009 May 16, 11:29:41 am »
Üdv mindenkinek!
Kis segítség kellene: A HABOT HOVÁ kell fújni klímatisztításkor?Nem az utastérbe rakható sprayre gondoltam....
Pollenszűrőt ki kell szerelni?
Ha jól tudom, akkor a motortér felől kell befújni a habot,csak azt nem tudom, pontosan hová?

1.3 2004-es Fiestám van.
Köszi a segítséget!


safiati

  • Guest
Re: Pollenszűrő csere
« Reply #16 on: 2009 June 17, 07:56:30 am »
Sziasztok!

Szerintetek a 2005 fresh Fiestában lévő műszarfali levegőbeömlő "golyókat" ki lehet venni valahogy házilag, alaposabb tisztítás céljából, vagy szét kell bontani hozzá a műszerfalat?

A választ előre is köszi.

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Pollenszűrő csere
« Reply #17 on: 2009 June 17, 18:24:52 pm »
Használj fültisztítót,és sűrített levegőt! :P Akkor nem kell kiszerelni. ::) 
Minden ami autĂł hifi!:)

skom

  • Guest
Re: Pollenszűrő csere
« Reply #18 on: 2009 July 06, 18:42:23 pm »
na, én is túl vagyok életem első pollenszűrő cseréjén...nem vagyok egy műszaki zseni, az tény, de a tényleg bizarr pózon kívűl nem volt gond..csak jól ki van centizve a hely, mégha leveszed a gázpedált is...a gyári szűrőn nem volt jelzés, hogy kéne berakni, így az újon nem is néztem, csak utána ugrott be,h mintha láttam volna valami nyilat...sima papírszűrő(asszem aktív szenes volt benne)1990 pézbe került. Szerintetek lehet gond, ha fordítva raktam be? szerintem ezeknél a sima papíroknál mindegy...de akkor miért volt rajta nyíl??? ???

Offline Bobak

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 22
  • Segített?: +3/-0
Re: Pollenszűrő csere
« Reply #19 on: 2009 July 06, 22:06:40 pm »
Hali!

Én is a minap cseréltem... azaz cseréltem volna, mivel kiderült, hogy eredetileg nem is volt benne... :-)
Annakidején az első kötelező szervíznél kérdeztem, hogy kell e pollenszűrő, de a szervízes nem tudta megmondani  :o aztán úgy ahogy volt el is feledtem... Most hogy 5 éves lesz a kocsi ....olvastam itt a bejegyzést, és megtaláltam a beszerelési útmutatót, gondoltam akkor megnézem mi a helyzet vele. Meg is találtam... a hűlt helyét. Érdekes, hogy légkondi nélküli autóba nem tesznek. Végül is toltam egy aktív szeneset a lukba ha már van! És csodák csodája... reggelente nem érzem a büdöset ha busz után megyek...
Hála a fórumnak!!!!
  :notworthy:

"A vilĂĄgon 10 fĂŠle ember lĂŠtezik. Aki ismeri a binĂĄris szĂĄmokat, ĂŠs aki nem. "

Max007

  • Guest
Re: Pollenszűrő csere
« Reply #20 on: 2009 July 19, 20:00:54 pm »
A szénszűrőkhöz egy jó tanács. A szénszűrőt a sütőben ha kisütöd, utána újra használhatóvá válik. Mivel a sokkal kényesebb gázmaszk szénszűrőbetéttel is működik a procedúra, ezért a kocsiéval is mennie kell, ha nincs benne gyulladó/olvadó rész.

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: Pollenszűrő csere
« Reply #21 on: 2009 July 20, 06:49:25 am »
A meleg kell neki, vagyis sima forró sütőben, vagy friteuse is jó (forró olajban kisütni :) )? Panírozni kell előtte? :) :D
D.V.Zs.

petro.peter

  • Guest
Re: Pollenszűrő csere
« Reply #22 on: 2009 July 24, 09:18:40 am »
A 4 éves Fiestámat 3 évig hordtam kemény pénzért szak szervizbe a számlák szerint mindanyszor ki is cserélték a pollen szűrőt. Mivel egy nagyon jó barátom prímán felszerelt szervizet nyitott és anyagáron (szűrők, olaj stb) megoldja az esedékes szervizt gondoltam inkább oda viszem meg is rendelt hozzá mindent ami illik csak azzal nem számoltunk hogy a pollen szűrőt nem kell kidobnunk mert nem volt benne a régi vagyis semmi. Most már csak azon tépelődők hogy 1 szer 2 szer vagy 3 szor fizettem a semmiért. >:(
Tanúság: vagy a nyakukba lihegsz szerviz alatt(ettől nagyon fognak utálni) vagy csináld magad otthon akció. Sok sikert mindenkinek!!!

Offline bitmester

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 180
  • Segített?: +1/-0
Re: Pollenszűrő csere
« Reply #23 on: 2009 July 26, 14:58:07 pm »
Most már csak azon tépel?d?k hogy 1 szer 2 szer vagy 3 szor fizettem a semmiért. >:(

Hát ez a baj!
A többi "felhasznált" alkatrész, szűrők, munkadíj !! esetén is.

Én többek között ezért is autókáztam inkább másik szervízbe. Hogy legyen így bizalom a márkaszervíz(ek) iránt?

petro.peter

  • Guest
Re: Pollenszűrő csere
« Reply #24 on: 2009 July 26, 18:37:43 pm »
Na én sem azért hordtam "márkaszervízbe" mert nagyon meg voltam velük elégedve inkább a gari miatt amire 2 év alatt 4 szer szükség is volt (kb 200-250 e Ft) utálnak is rendesen lehet hogy ezért álltak bosszút ahol csak tudtak.
« Last Edit: 2009 July 27, 19:03:53 pm by petro.peter »

csaboo

  • Guest
Re: Pollenszűrő csere
« Reply #25 on: 2010 April 06, 10:30:27 am »
Sziasztok!

Ma volt Fiesta-m 2. éves szervize. Kérdezték, hogy pollenszűrőt cseréljenek-e, én nem kértem. Kellett volna? Az autó 1 nyarat futott eddig, szóval nem tudom mennyire szükséges már a dolog. Továbbá a klíma "tisztítása" is érdekelne, hogy milyen időközönként érdemes.
Köszi!

cs.

csaboo

  • Guest
Re: Pollenszűrő csere
« Reply #26 on: 2010 April 17, 11:49:35 am »
Sziasztok!

Vettem egy pollenszürőt, viszont a beszerelésével nem boldogulunk. 2008-as mk7-es a gép, az itt leírtak alapján a tüzfalat tartó patentot kellene leszedni, de ez valahogy nem jön össze. Hogy kell pontosan?
Az volna a logikus hogy valamennyit tekersz rajta, majd enged és lehúzható a burkolat, de ez meg se nyekken, csak teker egyhelyben  :-\
Köszi a helpet előre is!

sepi

  • Guest
Re: Pollenszűrő csere
« Reply #27 on: 2010 April 17, 14:34:51 pm »
A rögzítőszegecs külső peremét valamivel le kell szorítani, hogy a belső részéből ki tudjon csavarodni a menetes műanyag csavar. Ha sikerül kilazítani, onnantól kezdve győzelem!

Offline PharaoM41

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 93
  • Segített?: +2/-0
Re: Pollenszűrő csere
« Reply #28 on: 2010 June 28, 18:41:54 pm »
Sziasztok!

Ez brutálisan nagy gáz! Mármint, hogy számlázzák a szervizek a cserét és nem cserélik. Én most vettem pollenszűrőt és már nem márkaszervizbe vittem a vasat. Sajnos nálam is kiderült, hogy nincs mit kicserélni! Most vagy átrántottak eddig vagy tényleg nem érdekelt senkit, hogy ilyen alkatrész is van (lenne) az autóban. Mindenképpen égő a szervizekre nézve. Főleg, hogy 4 év alatt háromban is jártam, de senkinek nem tűnt fel, hogy nincs ott.
Na, most pöccentem be! Egy 1.500 forintos kis vacakkal csalni, amikor amúgy is otthagy az ember 25-40 ropit. Költőien, egy szép alliterációval szólva: Szánalmasan sz*r!

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Pollenszűrő csere
« Reply #29 on: 2010 June 28, 18:50:31 pm »
mit vártok egy alső középkategóriás autó szervizétől? egy olyan autómárkánál ahogy a presztizsre fikarcnyit sem adnak? sajnos ilyen világban élünk.

mercedes-nél tudok eddig csak ellenpéldát a hirhedt kárpát utcai szervizben volt most nagyon korrekt szervizelésen édesapám kocsija, és minden olyan korrektül ment hogy le a kalappal.