Author Topic: Féknyereg és fékdob festése  (Read 40988 times)

Offline sdavid

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +60/-23
Re: Féknyereg és fékdob festése
« Reply #30 on: 2008 June 07, 22:12:48 pm »
Update: megcsináltam a féknyergeket is. Most már tudom, hogy kell szétszedni a féket. :)
Lényeg, hogy kész van az első fék is, piros, és csak 2 cseppet kentem a tárcsára - de az majd lekopik. Most le kéne állni, mert aztán nem marad pénz nyaralásra... :):):)


Ez nem narancs színű? :) De szép lett :)

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: Féknyereg és fékdob festése
« Reply #31 on: 2008 June 08, 12:51:59 pm »
Nem, ez is piros, ugyanaz a festék - csak hát a telefon úgy látszik picit eltolta a fényerőt meg a színeket... :)
D.V.Zs.

Amadeusboy

  • Guest
Re: Féknyereg és fékdob festése
« Reply #32 on: 2008 July 05, 16:52:30 pm »
Mk6 1,4-hez milyen fékbetét ajánlotok? Bízom benne,hogy a betétek kicserélésével megoldódik az a problémám,hogy nagyobb sebességről történő lefékezéskor a kocsi eleje ide-oda inog... valaki tud segíteni,hogy hol,milyet érdemes venni illetve hogyan cserélhető ki házilag? vagy vigyem szervízbe?

FordTom

  • Guest
Re: Féknyereg és fékdob festése
« Reply #33 on: 2008 July 05, 18:13:33 pm »
nem szeretek lebecsűlni embereket de mivel neked komolyabb kocsid van vidd el szerelőhöz az inogás miatt is... lehet hogy szabályozni kéne a tárcsádat

sztrakk9

  • Guest
Re: Féknyereg és fékdob festése
« Reply #34 on: 2008 July 05, 18:58:37 pm »
Otthon lehet cserélni az nem gáz, lehet ,h megkoptak a tárcsák azért inog a kocsi, vagy a betéteknek van vége!

Amadeusboy

  • Guest
Re: Féknyereg és fékdob festése
« Reply #35 on: 2008 July 05, 19:27:33 pm »
Kezdek egy betétcserével...azután meglátom...csak milyen betétet ajánlotok,mert van sok féle és nem kis árkülönbségekkel...

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Féknyereg és fékdob festése
« Reply #36 on: 2008 July 05, 22:13:03 pm »
Vigyázz rézdarabkásat ne vegyél mert lehet hogy jobban fékez, de a hangja számomra elviselhetetlen :(
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Amadeusboy

  • Guest
Re: Féknyereg és fékdob festése
« Reply #37 on: 2008 July 06, 05:39:25 am »
Vigyázz rézdarabkásat ne vegyél mert lehet hogy jobban fékez, de a hangja számomra elviselhetetlen :(

azt mondd milyet vegyek és ne azt,hogy milyet ne... :D

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Féknyereg és fékdob festése
« Reply #38 on: 2008 July 06, 07:31:49 am »
Mk6 1,4-hez milyen fékbetét ajánlotok? Bízom benne,hogy a betétek kicserélésével megoldódik az a problémám,hogy nagyobb sebességről történő lefékezéskor a kocsi eleje ide-oda inog... valaki tud segíteni,hogy hol,milyet érdemes venni illetve hogyan cserélhető ki házilag? vagy vigyem szervízbe?
Inog,vagy remeg??-Mert nem mindegy!
Az inogás,teleszkóp,szilent,vagy valamelyik futóműelem problémájára utalhat inkább.
Ha fékezéskor pici remegést érzel a pedálokon,vagy finom vibrációt az elejétől,a kerekek felől,akkor az fék probléma.Főleg a féktárcsa egyenetlen kopása miatt van!!Szóval semmiképpen nem elég a betétcsere!A tárcsát is szabályoztasd fel,mert nem lesz megnyugtató a végeredmény.
Minden ami autĂł hifi!:)

Amadeusboy

  • Guest
Re: Féknyereg és fékdob festése
« Reply #39 on: 2008 July 06, 18:53:08 pm »
Mk6 1,4-hez milyen fékbetét ajánlotok? Bízom benne,hogy a betétek kicserélésével megoldódik az a problémám,hogy nagyobb sebességről történő lefékezéskor a kocsi eleje ide-oda inog... valaki tud segíteni,hogy hol,milyet érdemes venni illetve hogyan cserélhető ki házilag? vagy vigyem szervízbe?
Inog,vagy remeg??-Mert nem mindegy!
Az inogás,teleszkóp,szilent,vagy valamelyik futóműelem problémájára utalhat inkább.
Ha fékezéskor pici remegést érzel a pedálokon,vagy finom vibrációt az elejétől,a kerekek felől,akkor az fék probléma.Főleg a féktárcsa egyenetlen kopása miatt van!!Szóval semmiképpen nem elég a betétcsere!A tárcsát is szabályoztasd fel,mert nem lesz megnyugtató a végeredmény.


remeg és elég erősen érezni a kormányon is...azt hiszem beviszem szervízbe,hogy kezdjenek vele valamit...de betét csere akkor is lesz,mert ahogy látom az előző tulaj nem sokat tartotta karban az autót...
« Last Edit: 2008 July 07, 19:58:35 pm by Amadeusboy »

silvercircle

  • Guest
Re: Féknyereg és fékdob festése
« Reply #40 on: 2008 July 07, 08:38:09 am »
Egyetértek Lacccussal, ez minimum egy tárcsa felszabályozás lesz. Nekem is volt ilyen gondom, az 1 hónapos brembo tárcsám elkezdett ütni és annyira durván berázott fékezésnél, hogy két kézzel kellett fogni a kormányt, fel lehetett volna szabályoztatni, de mivel csak 1 hónapos volt ezért visszavittem aztán megmondtam, hogy dugják fel maguknak a brembojukat és adják vissza a pénzem. Aztán a régi tárcsa fel lett szabályoztatva (mert elvileg azért lett kicserélve, mert az is ütött) és gyönyörűen szuperált míg el nem adtam a kocsit és tudtommal még most sincs baja. Ebből látszik, hogy a drágább megoldás nem feltétlenül jobb.

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Féknyereg és fékdob festése
« Reply #41 on: 2008 July 07, 14:36:40 pm »
Árulnak gagyi brembot is >:(
Lehet hogy az olyan volt! :-X :(
Minden ami autĂł hifi!:)

silvercircle

  • Guest
Re: Féknyereg és fékdob festése
« Reply #42 on: 2008 July 07, 15:01:27 pm »
Azt nem tudom, mindenesetre az ára nem volt gagyi.  >:(
Becsületükre váljon, hogy visszaadták a pénzt az utolsó fillérig.

sztrakk9

  • Guest
Re: Féknyereg és fékdob festése
« Reply #43 on: 2008 July 07, 15:13:16 pm »
Én is vettem már 1x brembo tárcsákat de nekem semmi gondom nem volt vele.

Amadeusboy

  • Guest
Re: Féknyereg és fékdob festése
« Reply #44 on: 2008 July 07, 20:04:43 pm »
és mennyiért számolják a tárcsa szabályozást??