Author Topic: Fiesta fűtés probléma  (Read 194877 times)

TomeeFiesta

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #255 on: 2009 November 12, 22:31:24 pm »
van... nem is kevés!

én nyáron át öblítettem a rendszert /feldugtam neki a slagot../ és sárga,rozsda színű trutyi jött ki belőle... azóta volt egy vízpumpa és termusztát cserém és azóta kopp kopp 40 fokos víznél meleget fúj 90 foknál meg hibátlan! 95 foknál érezhetően forro az már sok... az ideális az ha 70-80 fokos a vized... a gyors lehüllés elkerülése érdekében rakj egy karton lapot vagy vmi olyan lapot a hűtőd elé ami nem olvad-ég el... és akkor nem fog lényegesen csökkeni nagy temponál a vízhőfokod! én tavaly az egész hűtőt kitakarartam hagytam neki kb egy 10 centis sávot.. bőven elég volt...

grimmcsalad

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #256 on: 2009 November 13, 10:11:46 am »
Ha jó a termosztát minek a kartonlap?
Ha meg berakja a kartonlapot nézze meg, hogy megy-e a hűtőventi és a gomba jó e mert pl. MO-ás tötyörgés és már rotyog is a víz.

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #257 on: 2009 November 13, 10:33:26 am »
Szerintem nézesd meg azt a termosztátot, menet közben nem hűlhet vissza annyira csak ha folyamatosan nyitva marad a termosztát

Gary

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #258 on: 2009 November 15, 13:12:55 pm »
Igen a termosz folyamatosan nyitva van. A kartonlapos cuccot próbáltam már sokáig bent volt nekem jó volt meg minden csak, nem kapott elég levegőt nekem a motor, vagyis a levegőszűrőn alig ment át levegő, és lassú volt a kocsi, kivettem és jó lett minden. Hétfőre jön meg a termosztát és akkor berakom kíváncsi leszek, hogy jó lesz-e. Köszönöm Válaszaitokat.

baki59

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #259 on: 2009 November 19, 07:27:15 am »
Afutoviz menyiseget szabalyzo magnesszelep impulzusokal van vezerelve azert nem lehet feszultseget merni rata de ha leveszed rola a csatlakozo az olyan mintha maximum futesre alitanad akor nyit telyesen kulomben ha akarod latni ,hogy mukodik kossel ket szallal a csatlakozora egy kis muszerfal egot

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #260 on: 2009 November 19, 07:39:29 am »
Nekem 12v van a csatiján ;)

grimmcsalad

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #261 on: 2009 November 19, 08:45:10 am »
Biztos, hogy van MK3-MK5-ben ilyen fűtővíz szabályzó szelep?

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #262 on: 2009 November 19, 10:30:57 am »
Hogy konkrétan mi a neve az nem tudom, de az biztos hogy valami kis elektromágneses szelep ami elzárja ill nyitja a melegvíz utját az utastér fele. De ha kell mellékelek egy képet is róla!?

szecsworks

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #263 on: 2009 November 19, 18:15:20 pm »
A fűtésben rendszerben egyáltalán nincs csap/szelep ami a vizet szabályozná. A régieken talán volt bár az enyémen sincs de 2000-től fölfelé már ritka illetve nincs. A történet úgy működik hogy a fűtő radiátoron ha kell ha nem kering a víz és a gombal a műszerfalon csak a levegő keverésének arányát állítod azaz hogy mennyi menjen át a radiátoron és mennyi kerülje meg. A digit klímás rendszereken is ugyanígy megy csak ott egy ecu mozgatja a zsalukat nem a gomb.

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #264 on: 2009 November 19, 18:57:05 pm »
Ha nincs olyan csap/szelep akkor ez mi? Ez a cucc ha áramot kap akkor nincs fűtés, visszaforgatja a vizet a hűtőrendszer fele, ha nem kap áramot akkor a melegvíz a radiátor fele megy és beindul a fűtés :)

[a csatolmány törölve]

grimmcsalad

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #265 on: 2009 November 19, 19:09:18 pm »
Ez egy fekete HALOWEEN tök.
MK hanyashoz találtad? MK3-ban tutti nincsen.

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #266 on: 2009 November 19, 19:15:48 pm »
mk4 tuti és mk5 is talán ;)

grimmcsalad

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #267 on: 2009 November 19, 19:26:59 pm »
Néztem a cromax-ékat! 96-01 között téleg van csap!
Szerzek egyet én is az enyimébe ;D

szecsworks

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #268 on: 2009 November 20, 22:46:24 pm »
Ami áramot kaphat azt általában a klímás modelleknél szokták beépíteni és az egy villanyfűtés ami addig megy amíg a motor hideg, főként a dízelesknél mert lassabban melegednek. A egy mágnes szelep beépítése igen hülye ötlet lenne mert nagyobb valószínűséggel  hibásodik meg és a vezérlése is bonyolultabb mint ha csak a zsaluzatot állítanád kézzel vagy egy mezei fűtéscsapot csavargatnál. Jó pár autó megfordul a kezem között nap mint nap egy ilyen eszetlen fölösleges és drága megoldást egy kocsi fűtőrendszerében nem találtam. De a mondtok egy évjáratot és motort akkor a gyári progiban elő halászom nektek a leírást és az alkatrészeket.

szecsworks

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #269 on: 2009 November 20, 22:52:31 pm »
na csak most jött be a kép....lezsibbad az agyam ha ez tényleg az. A tervezők idiotizmusa határtalan....