Author Topic: Autóhifi  (Read 106331 times)

metely

  • Guest
Re:Autóhifi
« Reply #135 on: 2011 November 10, 19:54:48 pm »
A hatso ajtokba semmikeppen ne tegyel semmilyen hangszorot, kiveve akkor, ha teljesen el akarod rontani a hangkepet. Sose ertettem a 8-10 hangszoros autohifiket. Elore kell egy par normalis komponens szett.
Hidd el az ovalokbol csak zenei katyvasz fog szolni, azoknak se tisztesseges magasa, se normalis melye nincsen. Inkabb lassabban epuljon az a hifi, de legyenek benne jo cuccok, felteve ha a minoseg is fontos.

OK, hátra lehet, hogy nem rakok hangszórót.
Egyébként egyelőre csak a rádiót cserélem, a hangszórót majd még meglátom.
Elhiszem, hogy a komponens szett szebben szól, de az a baj, hogy azzal semmi kedvem bütykölni, úgyhogy marad a "katyvasz". Bár ez egy kicsit túlzás, nem? :)

Offline KisKaNaL

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 27
  • Segített?: +0/-0
Re:Autóhifi
« Reply #136 on: 2011 November 11, 09:03:28 am »
OK, hátra lehet, hogy nem rakok hangszórót.
Egyébként egyelőre csak a rádiót cserélem, a hangszórót majd még meglátom.
Elhiszem, hogy a komponens szett szebben szól, de az a baj, hogy azzal semmi kedvem bütykölni, úgyhogy marad a "katyvasz". Bár ez egy kicsit túlzás, nem? :)

Lehet, hogy az. :P En elegge minosegb**i vagyok, nalam nem uti meg a mercet, na ... :)

Gaben81

  • Guest
Re:Autóhifi
« Reply #137 on: 2011 November 11, 10:27:24 am »
Nekem van hátul is hangszóró, persze a minőség is fontos, de azért az sem árt ha a decibelek leverik a belső tükröt :)

(Költői túlzás, de törekszünk erre  :P )

Offline KisKaNaL

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 27
  • Segített?: +0/-0
Re:Autóhifi
« Reply #138 on: 2011 November 11, 12:47:59 pm »
Nekem van hátul is hangszóró, persze a minőség is fontos, de azért az sem árt ha a decibelek leverik a belső tükröt :)

(Költői túlzás, de törekszünk erre  :P )

Nekem ugyan ez csak masodlagos szempont volt, de akkor legyen igy.  ;D

metely

  • Guest
Re:Autóhifi
« Reply #139 on: 2011 November 16, 19:46:46 pm »
Sziasztok!

- Szombaton megtörtént a rádiócsere. 3,5 órát eljátszottam vele, de sikerült.  :D
Most a jobb szélső ventilátor kezelő tekerentyű körül nincs fény.  :(  Hétvégén megint szedhetem szét megnézni, hogy mi a baja.  >:(

- A hangszórócsere továbbra is foglalkoztat, úgyhogy valószínűleg az is meg lesz.
Találtam a kiválasztottamról egy rajzot a pontos méreteivel. Vetnétek rá egy pillantást, hogy ez biztos jó lesz-e nekem?

Köszönöm!

KigyoZool

  • Guest
Re:Autóhifi
« Reply #140 on: 2012 January 05, 14:53:36 pm »
Sziasztok!
Én kicseréltem a gyári fejegységet egy Alpinera, tökéletesen működik, DE nem tudom elérni, hogy a műszerfalon kijelezze az órát. A gyári fejegység kijelzőjén működött de most nincs. A műszerfalon csak a tank kiürüléséig megtehető kilométerek számát írja ki. Ha megpróbálom átváltani, visszaugrik.
Tud valaki segíteni?

Offline KisKaNaL

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 27
  • Segített?: +0/-0
Re:Autóhifi
« Reply #141 on: 2012 January 05, 15:08:52 pm »
Szerintem buktad, mert ezt az infot valszeg a gyari fejegysegrol kapta eddig a kijelzo.

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:Autóhifi
« Reply #142 on: 2012 January 05, 15:16:00 pm »
Nem az a baj. Át lehet váltani a tankolásig megtehető kilométerek számlálóját órára, de csak addig marad úgy amíg nyomod a gombot.
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Kuznyikov

  • Guest
Re:Autóhifi
« Reply #143 on: 2012 February 05, 11:06:54 am »
Sziasztok!

Foglaljuk már össze ha lehet egy kicsit. Nem teljesen vagyok képben még mindig...
MK7 fiesta, 2DIN -es gyári + kormány (mellől) vezérlés. Új fejegység bele 1DIN -es lesz.
Kérdések:
2DIN - 1DIN átalakító? Egyszerűen beteszem és klappol? Könnyű dolog ez?
Csatlakozások? Nem szabvány, és csak átdugom? Antenna kérdés?
Megoldható-e hogy a kormányról vezéreljem az újat is. Van vmi ilyesmi a neten, ott azt írják vmi
Kormánytávkapcsoló interface, ha: "FORD Quadlock rádiócsatlakozóval szerelt autókhoz alkalmas"
http://autohifi.addel.hu/detailproduct.php?productid=433077&PHPSESSID=3ced1a34ccecc7962b4dd475abbb8fd7

Köszi előre is!

Offline kdevid

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 133
  • Segített?: +1/-2
Re:Autóhifi
« Reply #144 on: 2012 February 06, 08:29:05 am »
Sziasztok!

Foglaljuk már össze ha lehet egy kicsit. Nem teljesen vagyok képben még mindig...
MK7 fiesta, 2DIN -es gyári + kormány (mellől) vezérlés. Új fejegység bele 1DIN -es lesz.
Kérdések:
2DIN - 1DIN átalakító? Egyszerűen beteszem és klappol? Könnyű dolog ez?
Csatlakozások? Nem szabvány, és csak átdugom? Antenna kérdés?
Megoldható-e hogy a kormányról vezéreljem az újat is. Van vmi ilyesmi a neten, ott azt írják vmi
Kormánytávkapcsoló interface, ha: "FORD Quadlock rádiócsatlakozóval szerelt autókhoz alkalmas"
http://autohifi.addel.hu/detailproduct.php?productid=433077&PHPSESSID=3ced1a34ccecc7962b4dd475abbb8fd7

Köszi előre is!


Szia!

Valaszolok mivel van eleg sok friss infom!

- A 2 > 1 DIN -re valo atalakitas menni fog egyszeruen, csak ne a 10e alatti vackokat vedd meg :)
- Mindenkepp a fiestaba valot vedd meg! (olyat amihez van fem vaz!)
- Az atalakito amit linkeltel, elvileg csak sony fejekkel megy (fixme (mindenki mast mond))
- http://autohifioutlet.hu < oket ajanlom! Nagyon segitokeszek!
- Itt talalsz keretet : http://www.dynamicsounds.co.uk/ford-fiesta-c-284_295_423.html?page=1

(szerintem egy 2dines JVC -vel jobban jarnal :) )
« Last Edit: 2012 February 06, 08:33:29 am by kdevid »
A vegtelen ciklus is veget er egyszer, csak kelloen eros vas kell hozza... / Linus Torvalds /

Offline gaba6

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 162
  • Segített?: +3/-1
  • gaba06
Re:Autóhifi
« Reply #145 on: 2012 February 12, 12:34:41 pm »
hm,kössz a keret linket nekem elvan repedve.de irdatlan drága érte 11 font :O

Kuznyikov

  • Guest
Re:Autóhifi
« Reply #146 on: 2012 February 19, 22:53:53 pm »
Még mindig nem tiszta a dolog!  :(
Veszek egy JVC 2din cuccot. Ahhoz kell ha jól tudom kábel átalakító is.
Ok, de milyen, honnan?
Plusz hozzá keret. Azt szintén honnan milyet? Komolyan külföldről kell rendelni?  :-\

Üdv.

Offline kdevid

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 133
  • Segített?: +1/-2
Re:Autóhifi
« Reply #147 on: 2012 February 20, 08:18:40 am »
Még mindig nem tiszta a dolog!  :(
Veszek egy JVC 2din cuccot. Ahhoz kell ha jól tudom kábel átalakító is.
Ok, de milyen, honnan?
Plusz hozzá keret. Azt szintén honnan milyet? Komolyan külföldről kell rendelni?  :-\

Üdv.

autohifioutlet.hu, hivd fel oket, sekitenek!

DE ha kell gyari sony mp3, szolj es segitek szerezni! Ahhoz semmifele atalakitas nem kell!
A vegtelen ciklus is veget er egyszer, csak kelloen eros vas kell hozza... / Linus Torvalds /

Gaben81

  • Guest
Re:Autóhifi
« Reply #148 on: 2012 February 20, 08:50:20 am »
Még mindig nem tiszta a dolog!  :(
Veszek egy JVC 2din cuccot. Ahhoz kell ha jól tudom kábel átalakító is.
Ok, de milyen, honnan?
Plusz hozzá keret. Azt szintén honnan milyet? Komolyan külföldről kell rendelni?  :-\

Üdv.

Kábel átalakításhoz egy Ford-ISO átalakító kell:
http://www.argep.hu/popup.asp?pid=163411794&pnr=10001&foto=1

Kelleni fog egy antenna átalakító, kb ilyen:
http://www.olcso.hu/muszaki_cikk/alkatresz_kiegeszito/ISO_DIN_Antenna_adapter_550067-arak_251052106.html
(egyszerűbb, ha jön szembe bármilyen Ford kereskedés, nekem ott azonnal adtak)

Beépítőkeret:
Kinek milyen igénye van. Nekem a legolcsóbb keret tökéletesen megfelelt, teljesen jól passzol. Max 3 ezer magyar pénz
http://www.argep.hu/popup.asp?pid=155809828&pnr=10001&foto=1

ISO átalakítóért ne adj többet, mint 1500 forint, nagyon sok lehúzós hely van, ha csak drágán találsz akkor szólj, nekem van fölöslegben egy, odaadom/elpostázom jelképes áron.

UPDATE: most látom neked MK7-hez kell, lehet, hogy az én általam linkelt keret csak MK6-hoz jó, de az árkategóriát tartom :)
« Last Edit: 2012 February 20, 08:52:36 am by Gaben81 »

sztrakk9

  • Guest
Re:Autóhifi
« Reply #149 on: 2012 February 20, 17:10:13 pm »