Author Topic: Autóhifi  (Read 106242 times)

Kuznyikov

  • Guest
Re:Autóhifi
« Reply #150 on: 2012 February 22, 21:16:47 pm »
Köszi!!!

Megvan minden és nagyon jó lett. Szépen szól a 2din JVC, pedig alap darab. Viszont szép is, USB-s is, jó is lett végül nagy nehezen.
A lehúzós hely sajna bejött, de mivel keretet nem mertem rendelni neten, mert szerettem volna látni, így bementem egy bizonyos boltba ahol minden volt, és megvettem... Háát, kb dupla áron... Lehet hülye vagyok, de elhoztam. Rendesek voltak, megnéztük az autóban minden passzol-e, hogy néz ki... Szóval nem akartam még szenvedni posta+rendelés+várni hogy spóroljak kb 2-3ezer Ft-ot. De amúgy bosszant, mert tényleg drágák voltak...
Ha lesz egy kis időm rakok be képet, hátha más is filózik ilyenen. Nem kell tartani a dologtól, az átalakítás kijön 5-7ezerből, utána már csak berak vmi hippi szuper 2din-es hifi, csatit összenyom, beppattint helyére és kész. Minden stimmel, kb 15 perc alatt bedobtam én is... 
Úgyhogy:   :D

Offline kdevid

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 133
  • Segített?: +1/-2
Re:Autóhifi
« Reply #151 on: 2012 February 23, 08:35:22 am »
Köszi!!!

Megvan minden és nagyon jó lett. Szépen szól a 2din JVC, pedig alap darab. Viszont szép is, USB-s is, jó is lett végül nagy nehezen.
A lehúzós hely sajna bejött, de mivel keretet nem mertem rendelni neten, mert szerettem volna látni, így bementem egy bizonyos boltba ahol minden volt, és megvettem... Háát, kb dupla áron... Lehet hülye vagyok, de elhoztam. Rendesek voltak, megnéztük az autóban minden passzol-e, hogy néz ki... Szóval nem akartam még szenvedni posta+rendelés+várni hogy spóroljak kb 2-3ezer Ft-ot. De amúgy bosszant, mert tényleg drágák voltak...
Ha lesz egy kis időm rakok be képet, hátha más is filózik ilyenen. Nem kell tartani a dologtól, az átalakítás kijön 5-7ezerből, utána már csak berak vmi hippi szuper 2din-es hifi, csatit összenyom, beppattint helyére és kész. Minden stimmel, kb 15 perc alatt bedobtam én is... 
Úgyhogy:   :D

a kormanytaviranyito is mukodik rendesen?
A vegtelen ciklus is veget er egyszer, csak kelloen eros vas kell hozza... / Linus Torvalds /

sztrakk9

  • Guest
Re:Autóhifi
« Reply #152 on: 2012 February 23, 16:25:55 pm »
autohifioutlet.hu, hivd fel oket, sekitenek!

DE ha kell gyari sony mp3, szolj es segitek szerezni! Ahhoz semmifele atalakitas nem kell!

Neked ismerős intézte vagy csak simán berendelted??
Mennyi volt a csomag díja?

Offline kdevid

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 133
  • Segített?: +1/-2
Re:Autóhifi
« Reply #153 on: 2012 February 23, 16:29:45 pm »
Neked ismerős intézte vagy csak simán berendelted??
Mennyi volt a csomag díja?

ismeros intezte!

40font, elvileg
A vegtelen ciklus is veget er egyszer, csak kelloen eros vas kell hozza... / Linus Torvalds /

sztrakk9

  • Guest
Re:Autóhifi
« Reply #154 on: 2012 February 23, 19:26:17 pm »
Azt hittem úgy olcsóbb ha ismi küldi.

Kuznyikov

  • Guest
Re:Autóhifi
« Reply #155 on: 2012 February 24, 23:36:13 pm »
JVC kormányról vezérlés (pontosabban kormány mellől, karról) nincs meg. Szetem nem is lesz, csakis azért mert 15e. körül van...  :( De elvileg megoldható ha jól tudom... Rablás!

Offline kdevid

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 133
  • Segített?: +1/-2
Re:Autóhifi
« Reply #156 on: 2012 February 27, 08:21:22 am »
Azt hittem úgy olcsóbb ha ismi küldi.

nezd meg a posta dijazasat :D

ha ismeros, hanem, az ennyi :)
A vegtelen ciklus is veget er egyszer, csak kelloen eros vas kell hozza... / Linus Torvalds /

Offline kdevid

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 133
  • Segített?: +1/-2
Re:Autóhifi
« Reply #157 on: 2012 May 27, 17:47:55 pm »
Sziasztok!

A narancssarga kijelzos mp3 ban, hogy lehet megnezni a firmware infot?

Illetve ezeket erdemes frissittetni?

Valahol changelog?

Lehet "hazilag" frissiteni? :)

Koszi
A vegtelen ciklus is veget er egyszer, csak kelloen eros vas kell hozza... / Linus Torvalds /

zsozeee

  • Guest
Re:Autóhifi
« Reply #158 on: 2012 September 18, 13:50:12 pm »
Hello!

Nem tudom él -e még ez a topik, de jó lenne:)

Tavaly vettem egy mk6-os fiestát, és még a kazettás gyári rádió van benne. Ezt szeretném lecserélni.
Őszintén szólva előtte egy kis samarám volt, amihez bátran nyúltam, szétfúrtam, építgettem, a végén már ajtópanelt meg a oszloptakarókat is építettem, végül összehoztam egy u-dimension szettet (element elől 16-os, pioneer fej, u-dim jr erősítő, u-dim jr. méllyel - ajtókon, tetőn bitumenezés, ajtó belsőn filcelés stb.) - tudom nem igazán egy samarába való, viszont porba alázott minden más kocsit akkoriban zene terén, ha máshogy nem is.

Szóval ezt a szettet akarom átrakni valahogy, de nem tudom szét merjem -e szedni a fiestát is, egy szerelőtől hallottam néha fura dolgokat művel ha kikötöm a gyári rádiót... A másik hogy a középkonzolt is szét kéne vágni (mondjuk talán egy dremmel-el lehet nekiesk talán 5 perc, de nem tudom neki merjek -e állni). (ajtókárpitba egy szükséges és elégséges bitumenezés talán muszáj lenne, etc.)

A kábelezést is talán áthoznám, hisz anno arra sem sajnáltam a pénzt, nem a gagyit vettem, talán az csak nem öregszik, és épp elég mindenhova.

Valaki tudna tanácsokat adni ehhez a művelethez, vagy vigyem el inkább valami műhelybe, ne próbálgassam magam otthon?

Köszönöm előre is, ha véletlen valaki idetéved!

Offline zoli7503

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 71
  • Segített?: +3/-0
Re:Autóhifi
« Reply #159 on: 2013 January 02, 19:48:32 pm »
sziasztok
buék mindenkinek.
szeretnék segítséget kérni, recsegősek lettek bal oldalon a hangszórók/gyári/ ezért gondoltam csere
,de találtam komplett hifit használtan, két hangszoró ,hangváltó ,csipogó, erősítő kábelek ,fejegység stb.
ott tartok kicseréltem a hangszorókat , a gyári kábeleket vékonynak találom ezért
 vastagabbra cserélem ,de meg vagyok lőve, hogy vigyem be a kaszniba, fúrjak, faragjak?
a gyári csatlakozóhoz nem akarok hozzá nyúlni mert így is szűkös a hely .
ötletek? köszi előre

Offline Petikee24

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 37
  • Segített?: +2/-0
Re:Autóhifi
« Reply #160 on: 2013 January 02, 20:19:57 pm »
Helló!

Mikori évjáratú a kocsi?
Hifihez nem értek (nekem mk6 os van), de ha szükséges a kábel csere akkor szerintem mindenképp a gyári kábelt cseréld ki vastagabbra és a gyári csatit bontsd meg a ehhez. Nem vészes és mégsem kell új lukat fúrni sehová.

Peti

Offline zoli7503

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 71
  • Segített?: +3/-0
Re:Autóhifi
« Reply #161 on: 2013 January 02, 20:40:24 pm »
hali
2005- mk6 , szétszedtem a gyári csatlakozót ,de össze is raktam mert tüskés csatlakozója van , hát azt szétszedni,
szerintem az elég macera.

Offline Petikee24

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 37
  • Segített?: +2/-0
Re:Autóhifi
« Reply #162 on: 2013 January 02, 21:01:55 pm »
A tüskéket ki lehet valahogy pattintani belőle, sajnos pontosan nem tudom hogy hogyan, de ha mégsem akkor egy ötlet:

Én a központi zárhoz a kábeleket a csatlakozó üres lyukain fűztem át azt hiszem 16 tól 21 ig voltak számozva. Itt átfértek a kábelek bár sajnos ha meg kell bontani akkor vágnom kell a kábeleket, na de ha már erre lesz szükség akkor már nagy baj van :)

A csatlakozó közepét ki lehet fúrni és két szál vastagabb kábel simán átfér rajta.
Itt egy kép is bár nem találtam valami jót, de azért ki lehet venni hogy a fekete részre gondoltam.
http://www.google.hu/imgres?q=ford+fiesta+mk6+connecting+door&um=1&hl=hu&tbo=d&biw=1024&bih=653&tbm=isch&tbnid=WBboKLQGdlBzaM:&imgrefurl=http://www.hills-car-parts.co.uk/ford-fiesta-mk6-2002-2008-doors-p-13869.html%3Fbytag%3D1105482&docid=xraLpzs41_yg1M&itg=1&imgurl=http://www.hills-car-parts.co.uk/images/part_images/large/1067722_349557.jpg&w=800&h=600&ei=XZLkUNDoKubh4QTA9oCgAw&zoom=1&iact=rc&dur=219&sig=113176340308056795705&page=2&tbnh=136&tbnw=184&start=17&ndsp=23&ved=1t:429,r:18,s:0,i:138&tx=101&ty=35
« Last Edit: 2013 January 02, 21:04:42 pm by Petikee24 »

Offline zoli7503

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 71
  • Segített?: +3/-0
Re:Autóhifi
« Reply #163 on: 2013 January 02, 21:10:16 pm »
köszi, megpróbálom, ha nem jön össze maradok a gyári vezetékeknél.

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re:Autóhifi
« Reply #164 on: 2013 January 02, 22:30:19 pm »

ott tartok kicseréltem a hangszorókat , a gyári kábeleket vékonynak találom ezért
 vastagabbra cserélem ,de meg vagyok lőve, hogy vigyem be a kaszniba, fúrjak, faragjak?

Röviden: Sehogyan!
Egy átlagos hangszórón nem sokat javít egy vastagabb kábel,de legalábbis a sok fúrást-faragást  (kókányolást) nem éri meg.Egy átlagos fülnek szinte semmi különbség nem fog feltűnni.
Tudni kellene hogy milyen fejegység,milyen hangszórók,milyen kábel. A kábel vastagságánál lényegesen fontosabb az anyagminősége,és a gyártója. Ha rám hallgatsz,hagyd így,nem annyira rossz az a gyári kábel,mégha vékony is.
Az egésznek akkor van értelme,ha egy minőségi fejegységet minőségi RCA kábellel összekötsz egy minőségi erősítővel,és egy minőségi hangszórópárral,valamint az ajtót rezgéscsillapítod,valami speciálisan erre a célra gyártott rezgéscsillapító lapokkal.Ekkor már feltétlen kell egy minőségi kábel is. Egy 20-35 ezres nagyságrendű fejegység,erősítő nélkül,tökéletesen elvan egy 15-30 ezres nagyságrendű hangszóróval,a gyári kábellel. Ha rám hallgatsz,megkíméled magad a csalódástól,amit a bonyolult,hibalehetőségektől hemzsegő barkácsolás után hallani fogsz a "vastag" kábellel,az nagyjából ugyanaz lesz,mint a gyári kábellel.

Légyszíves,gondold át,nem rosszindulatból írtam amit írtam,de van némi tapasztalatom a témában (szerencsére nem a saját káromon,bár a kezdetekkor én is belefutottam egy-két bakiba)
Minden ami autĂł hifi!:)