Author Topic: Autóhifi  (Read 106010 times)

Offline carra

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 20
  • Segített?: +0/-0
Re:Autóhifi
« Reply #120 on: 2011 October 14, 19:36:34 pm »
Sziasztok!

Van egy céges fiestám amiben az én drága jó főnököm nem enged komolyabb átalakítást, így kénytelen vagyok beérni a 2500as gyári fejegységgel aminek a gyenge pontja ugyebár az, hogy magnós.

Eddig bosszankodtam a gagyibbnál is gagyibb fm transzmitterekkel és keresnék valami humánus megoldást esetleg egy line-in/aux-in kábel előrevezetést(akár lengőt is) vagy bármi hasonlót amivel mp3 lejátszót tudnék rákötni.

Néztem aux-in kábeleket a neten amik 2004-től gyártott fiestákhoz már elvileg jók, de kérdés hogy a 2500as nem túl komoly fejegységhez csatlakoztatható e, ha igen hogy váltom át a forrást a rádión aux-in -re?

Nyilván nagyon komoly szétverést az autón nem csinálhatok, szóval valami arany középutas megoldás lenne a legjobb.

Bármilyen ötletet várok!

Köszi!

Offline BigJoe

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 68
  • Segített?: +1/-0
  • lövész
Re:Autóhifi
« Reply #121 on: 2011 October 15, 15:00:08 pm »
Szia!
lehet venni egy kis kazetta formájú eszközt amit betolsz a magnóba, a kazettából kijövő jack csatlakozóra meg bármit rá tudsz kötni, pl mp3 lejátszó. De ilyet csinálni is lehet otthon, veszel egy egyszerű kazettát, kibelezed, majd beleteszel egy magnó olvasófejet amire jack kábelt raksz. Ugyan az csak a gyári drágább

RyAn

  • Guest
Re:Autóhifi
« Reply #122 on: 2011 October 15, 15:05:36 pm »
én anno próbálkoztam ezekkel sikertelenül  :-\

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:Autóhifi
« Reply #123 on: 2011 October 15, 16:28:08 pm »
Viszont ennek a minősége nem lesz sokkal jobb mint az FM transzmitteré. :\
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline carra

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 20
  • Segített?: +0/-0
Re:Autóhifi
« Reply #124 on: 2011 October 21, 18:28:59 pm »
Hát ettől tartottam sajnos .. :( :)

Köszönöm az infokat!

metely

  • Guest
Re:Autóhifi
« Reply #125 on: 2011 November 06, 10:49:49 am »
Sziasztok!

Szeretnék egy kis hozzáértő segítséget kérni.
Van egy 2003-as Fiestám, amiben szeretném kicserélni a 2500-as rettenetet, de semennyi gyakorlatom nincs ilyen ügyben.
A fórumot áttanulmányozva a következőket válogattam össze a cseréhez:
-beépítőkeret
-rádió
-Ford-ISO átalakító
-antenna átalakító (nem tudom, hogy ez a fajta kell-e)
Szóval a kérdésem az, hogy ezek így jók-e, illetve hogy kell-e még hozzá valami?

Másik kérdés:
Érdemes-e a gyári hangszórókat kicserélni valami más fajtára (jobban, szebben fog-e szólni?), és ha igen, akkor pontosan mit javasoltok? Mondjuk kb. 15E Ft-ig.
Ill.:
Azt lehet-e tudni, hogy a hátsó hangszóróhelyek be vannak-e vezetékelve? Mert arra gondoltam, hogy akkor a gyáriakat hátratenném, előre meg újakat. (3 ajtósom van)

Bocs, ha túl sok volt a kérdés egyszerre.
Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv:
Métely
« Last Edit: 2011 November 06, 19:24:21 pm by Métely »

Gaben81

  • Guest
Re:Autóhifi
« Reply #126 on: 2011 November 06, 21:12:18 pm »
Szia,

Igen, jó, amit belinkeltél, az antenna csatlakozót fejből nem tudom, arra nem vennék mérget, holnap lefényképezem az enyémet, az tuti jó (ha besétálsz bármelyik Ford kereskedésbe, akkor nagy valószínűséggel ott helyben adnak)

A gyári hangszóró szerintem nem annyira horror, ha spórolni szeretnél, szerintem hagyd meg a gyárit, ha váltasz, akkor vagy szintén beépítő keret és valami normálisabb 13"-as hangszóró (16" hoz faragni kell) vagy méretpontos ovál (MacMobil 57.2)

A vezetékelést sajnos nem ismerem 3 ajtósnál. 5 ajtósnál vagy az ajtóstekkert húzod szét, vagy kárpitot kell bontani. A 3 ajtósnál ugye stekker nem nagyon van... :( (Én egy licitet tennék arra, hogy van vezetéked, az enyém teljesen fapados, sokan meglepődtek mennyire, és mégis be volt vezetékelve)

Ha pesti ill. pest környéki vagy, tudok segíteni a szerelésben.

Mélyládában, erősítőben gondolkozol?

Üdv
Gaben

Offline KisKaNaL

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 27
  • Segített?: +0/-0
Re:Autóhifi
« Reply #127 on: 2011 November 07, 09:26:00 am »
Hello Metely,

Ezeken a kerdeseken en is atestem, ha megengeded belekotyognek.
Az elso gyari hangszorokat nagyon is megeri kicserelni de csak egy komponens szettre, (kozepmely, hangvalto, csipogo) ha tenyleg azt akarod, hogy tisztessegesen szoljon.
A 16 "-os hagszorokat egy kis barkacsolassal be lehet epiteni az elso ovalok helyere, a keresztvalto elfer a karpit mogott, a csipogokat meg fel tudod furni az A oszlopra.
Ezt a barkacsolast nekem ugy csinaltak meg, hogy kikaptak az ovalt, korberajzoltak, majd ezt dekopirral kivagtak egy fel cm vastag furner lapbol ugy, hogy a 16-os hangszoro pont belemenjen. Igy a felfogato furatok ugyanoda kerultek, mint az ovalnal.
Viszont a hatso ajtoba en nem tennek semmit, mert nagyon osszekuszalja a hangkepet. (Nekem is ki vannak kotve)

Sok hangszorot meghallgatva nekem a JBL jott be hangzas es persze ar/ertek aranyban, egy jobb komponens szett ezekbol 18 ezer korul kijon.

Ha kesobb tovabb akarsz lepni az erosito, melylada fele, akkor ez megfelelo alap lesz a rendszer szamara.

Remelem segitettem. Ha erdekel, meg tudom adni az en beszerelo szakim elerhetoseget, ok nagyon korrektek, nem lehuzosak, mint a pestiek. (elnezest, de 3 pesti beszerelo muhely lehuzasi probalkozasa utan ez a velemenyem)

« Last Edit: 2011 November 07, 09:27:43 am by KisKaNaL »

Gaben81

  • Guest
Re:Autóhifi
« Reply #128 on: 2011 November 07, 10:01:59 am »
Üdv mindenkinek,

Igen abban egyetértünk, hogy ne bízd műhelyre, sokkal jobban jársz, ha esetleg a klubból, vagy ismerősök közül kérsz meg valakit. Végtelenszer olcsóbb lesz a szerelés. ill. sajnos az életből nyert tapasztalat itt is igaz, ha magad csinálod, vagy ott vagy, az meg lesz csinálva, ha másra bízod, akkor ki tudja milyen lesz az eredmény...

Hangzás... Ökölszabály nincs, szerintem ha van lehetőséged, hallgass meg különböző átalakításokat, dönts a szerint. Máshogy szól egy gyári hangszóró (továbbra is tartom, hogy bőven a vállalható szint felett van) máshogy egy komponens szett, máshogy ha A oszlopra teszel csipogót, ezeket vagy megbolondítod ládával (ott is legyen-e zárt, reflex, band-pass...) vagy nem. Szóval a lehetőségek száma szinte végtelen.

Hallgass meg párat, ne az legyen, hogy munka és pénz van benne, és a végén lehet hogy jó, de nem olyat szerettél volna...

Várunk találkozókra, és segítünk dönteni :)

Kiskanál. Mikor látunk újra Arenában? Kíváncsi lennék a te autódra :)

Offline KisKaNaL

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 27
  • Segített?: +0/-0
Re:Autóhifi
« Reply #129 on: 2011 November 07, 10:13:21 am »
En nem azt mondtam, hogy ne bizd muhelyre, azert vannak jok is, csak nem Pesten. :) Vagy legalabbis en nem talaltam meg. En nem ertek a szereleshez es az autom elektromos reszet sem szerettem volna elkontarkodni, ezert biztam muhelyre. Cipot a cipoboltbol ... persze olcsobban kijossz, ha magad csinalod. En inkabb rabiztam egy szakira, ugyan Pesttol 120 km-re kellett mennem, de megerte, 2 eve ketyeg hiba nelkul.

Ha lesz ilyen tali, akkor elmegyek, DVZS mar megfulelte csak te akkor is a foliaval voltal elfoglalva ...  ;D
« Last Edit: 2011 November 07, 10:15:54 am by KisKaNaL »

Offline KisKaNaL

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 27
  • Segített?: +0/-0
Re:Autóhifi
« Reply #130 on: 2011 November 07, 10:19:19 am »


Hangzás... Ökölszabály nincs, szerintem ha van lehetőséged, hallgass meg különböző átalakításokat, dönts a szerint. Máshogy szól egy gyári hangszóró (továbbra is tartom, hogy bőven a vállalható szint felett van) máshogy egy komponens szett, máshogy ha A oszlopra teszel csipogót, ezeket vagy megbolondítod ládával (ott is legyen-e zárt, reflex, band-pass...) vagy nem. Szóval a lehetőségek száma szinte végtelen.

Hallgass meg párat, ne az legyen, hogy munka és pénz van benne, és a végén lehet hogy jó, de nem olyat szerettél volna...


Ebben teljesen igazad van, csak ezt megvalositani eleg nehez, vagy jo sok autohifis embert kell ismerni.  ;) Mondjuk kettot mar ismer ...  ;D

metely

  • Guest
Re:Autóhifi
« Reply #131 on: 2011 November 08, 00:46:00 am »
Sziasztok!

Gaben81, KisKaNaL, köszönöm a válaszaitokat!  :notworthy:
Kiskunhalasi vagyok, úgyhogy mostanában nem sétálok be Ford kereskedésbe. :) Ugyanezen okból kifolyólag nem veszem igénybe a segítségedet, de köszönöm az ajánlatot!

Erősítőt, mélyládát nem akarok, komponens szettel sem szeretnék barkácsolni.
Én egy gyárival megegyező méretű 3 utas oválra gondoltam. Na, ilyenből ezt az egyet találtam (részletek). Ez szerintetek jó, vagy akkor inkább a 2 utas MacMobil 57.2, vagy inkább hagyjam a gyárit?

Köszi, csá!

Gaben81

  • Guest
Re:Autóhifi
« Reply #132 on: 2011 November 08, 08:48:57 am »
Üdv,

Jó a Kenwood is amit belinkeltél, mellette szólhat, hogy 3 utas és nem 2, mint a Mac. Korábbi autómban Kenwood fej volt, én nagyon meg voltam vele elégedve, söt...

Nem pont ez de valami nagyon hasonló
http://www.onyougo.com/kenwood-krc-378r_iph3w6187448.jpg

Hangszórókkal kapcsolatban nincs tapasztalatom, de ha annyira jó, mint a fej, akkor tökéletes választás lesz.

Ha problémás a Kenwood beszerzése vagy pl. drágább, akkor Mac. Hátra betenném a most elől levő gyáriakat, előre mehetne az újonnan vett pár.

metely

  • Guest
Re:Autóhifi
« Reply #133 on: 2011 November 09, 21:05:06 pm »
Hát akkor azt hiszem, megpróbálkozok ezzel az összeállítással.

Offline KisKaNaL

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 27
  • Segített?: +0/-0
Re:Autóhifi
« Reply #134 on: 2011 November 10, 09:15:11 am »
Hát akkor azt hiszem, megpróbálkozok ezzel az összeállítással.

A hatso ajtokba semmikeppen ne tegyel semmilyen hangszorot, kiveve akkor, ha teljesen el akarod rontani a hangkepet. Sose ertettem a 8-10 hangszoros autohifiket. Elore kell egy par normalis komponens szett.
Hidd el az ovalokbol csak zenei katyvasz fog szolni, azoknak se tisztesseges magasa, se normalis melye nincsen. Inkabb lassabban epuljon az a hifi, de legyenek benne jo cuccok, felteve ha a minoseg is fontos.