Author Topic: MK7 típushiba!!!  (Read 59982 times)

Retibika

  • Guest
Re: MK7 típushiba!!!
« Reply #105 on: 2009 August 28, 07:51:13 am »
Kuti,

Ezúton is köszönöm a segítségedet. Nagyon pöpec lett. A ragasztó stabilan tart, nem jön le, nem lötyög semmi.

Üdv: Rétibika

sztrakk9

  • Guest
Re: MK7 típushiba!!!
« Reply #106 on: 2009 December 10, 12:55:02 pm »
sziasztok.
Ma takarítottam az autót,ez alkalomból levettem a váltószoknyát,és azt látom ,h az 1 és 5-ös fokozatnál ahogy dörzsöli a váltókar élég szépen megkoptatta,majdnem h át is lukadt már. elforgattam 180'-ot most megint elmegy pár évig így. Gondolom másnál is így van ez,nézzétek meg nehogy késő legyen.

üdv sztrakk

Offline Gyurgyo

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 85
  • Segített?: +0/-0
Re: MK7 típushiba!!!
« Reply #107 on: 2009 December 23, 17:13:44 pm »
Sziasztok.

Van egy problémám a Fiestámmal. 2008-as gyártás TDCI 1,4-es. Idén télen vettem észre, hogy ha a szélvédőfűtést bekapcsolom (a fűtőszálasat) akkor elhalványul a fényszóróm. Eddig ilyen nem volt. Mivel garanciális elvittem szervízbe ahol kiderült, hogy a generátor fordulaton nem tölt > kicserélték. Nem lett jobb. Utána jött az akksicsere. A gyári 60Ah helyett kapott egy Motorcraft-ot ami már 72 Ah. De a hiba ugyanúgy megvan. Mi lehet a baja szerintetek? Marha zavaró, hogy ha bekapcsolom az első és hátsó fűtőszálakat is akkor jelentősen halványul a lámpa. Másfél év után jött elő ez a dolog. Mi van ilyenkor?

Előre is kösz! És Kellemes Ünnepeket mindenkinek!

Offline PharaoM41

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 93
  • Segített?: +2/-0
Re: MK7 típushiba!!!
« Reply #108 on: 2009 December 23, 17:23:48 pm »
Quote
Van egy problémám a Fiestámmal. 2008-as gyártás TDCI 1,4-es. Idén télen vettem észre, hogy ha a szélvédőfűtést bekapcsolom (a fűtőszálasat) akkor elhalványul a fényszóróm. Eddig ilyen nem volt. Mivel garanciális elvittem szervízbe ahol kiderült, hogy a generátor fordulaton nem tölt > kicserélték. Nem lett jobb. Utána jött az akksicsere. A gyári 60Ah helyett kapott egy Motorcraft-ot ami már 72 Ah. De a hiba ugyanúgy megvan. Mi lehet a baja szerintetek? Marha zavaró, hogy ha bekapcsolom az első és hátsó fűtőszálakat is akkor jelentősen halványul a lámpa. Másfél év után jött elő ez a dolog. Mi van ilyenkor

Ez egy ordas nagy szivatás. Nem tudom mi lehet a gáz, de érdeklődéssel várom a megfejtést egy szakértőtől.

Boldog Karácsonyt és Szebb Jövőt!

grimmcsalad

  • Guest
Re: MK7 típushiba!!!
« Reply #109 on: 2009 December 23, 17:31:47 pm »
Gyurgyo van egy megbízható Volt mérőd?

Érdemes lenne megmérni az akkumulátor ólom sarkain a feszültséget üresen, bekapcsolt fényszórónál és ha be van kapcsolva minden.
Ha nem megy 12 volt alá akkor kábeles gondod lesz.

Offline Gyurgyo

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 85
  • Segített?: +0/-0
Re: MK7 típushiba!!!
« Reply #110 on: 2009 December 26, 09:52:15 am »
Köszi a tanácsot. A feszültség nem megy 12 volt alá. Alapjáraton és fordulaton is 14,4 v. Marhára bosszant a dolog. Ráadásul most a szervíz is segítőkész volt (eddig) . De visszaviszem majd mert félek, hogy valami elektromos probléma és később nagyobb gond lesz belőle. De úgyis akarok rá venni még egy év garanciát. Pláne így :-)

Offline Xerxes

  • Xerxes, A Tiszteletbeli
  • *****
  • Posts: 327
  • Segített?: +8/-1
Re: MK7 típushiba!!!
« Reply #111 on: 2009 December 26, 13:03:37 pm »
A + év garanciát én 3-éves korában akartam megvenni,de azt mondták csak 1-éves koráig lehetett volna! >:(
Remélem te még belül vagy,esetleg engem átdobtak akkor!

natloz

  • Guest
Re: MK7 típushiba!!!
« Reply #112 on: 2010 February 21, 13:08:29 pm »
sziasztok.
Ma takarítottam az autót,ez alkalomból levettem a váltószoknyát,és azt látom ,h az 1 és 5-ös fokozatnál ahogy dörzsöli a váltókar élég szépen megkoptatta,majdnem h át is lukadt már. elforgattam 180'-ot most megint elmegy pár évig így. Gondolom másnál is így van ez,nézzétek meg nehogy kés? legyen.

üdv sztrakk

Hali! Nekem tegnap tűnt fel, hogy nem csak megkopott a szoknyám, hanem ki is lukadt. Esetleg el tudnád mesélni, hogy hogyan kell leszedni a váltószoknyát? :)
Mert félek, hogy por megy be a lukakon, és az ott rosszaságokat csinál, meg nem is tetszik az a műanyag izé, szóval akkor le is cserélném valami bőr szoknyára :)

Offline Pocok

  • A mester
  • *****
  • Posts: 529
  • Segített?: +45/-1
Re: MK7 típushiba!!!
« Reply #113 on: 2010 February 21, 13:19:31 pm »
Hali
A váltógombról lefelé húzd le a gumit,utána  csavard le a váltógombot,alul a müanyag keretet óvatosan pattintsd ki(húzd felfelé).utána már kijön a gumi belőle.

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: MK7 típushiba!!!
« Reply #114 on: 2010 February 21, 13:45:22 pm »
a menet pontos, de ott nem tud galibát csinálni a por. amúgy is van ott nem kevés. de a bőr szoknya télleg szebb én is cserélném ;)

Offline Pocok

  • A mester
  • *****
  • Posts: 529
  • Segített?: +45/-1
Re: MK7 típushiba!!!
« Reply #115 on: 2010 February 21, 15:13:41 pm »
Megmondom öszintén,hogy nekem a bőr váltószoknya nem tetszik,de hát ugye azért születnek egyedi autók mert minden tulajnak más az ízlése.

natloz

  • Guest
Re: MK7 típushiba!!!
« Reply #116 on: 2010 February 21, 16:12:58 pm »
Köszi szépen! Nekem valahogy ez a műanyag harang mindig olyan kicsit igénytelen, és olcsó megoldásnak tűnt, nem is tetszett, és így, hogy lukas lett, megvan az indok, hogy miért cseréljem ki  :-X
Már csak valami helyet kellene találnom, ahol nem is gagyi és nem is túl drága szoknyát lehet venni (esetleg egy váltógombot is hozzá), és ki is cserélem :) Csak legyen időm keresgélni.

Offline Pocok

  • A mester
  • *****
  • Posts: 529
  • Segített?: +45/-1
Re: MK7 típushiba!!!
« Reply #117 on: 2010 February 21, 16:26:16 pm »
gyáriban is van.
azt hiszem fusion,de tudok gyári számot mondani rá ha gondolod.
gyári száma:1388462

váltógombot milyet szeretnél?
« Last Edit: 2010 February 21, 17:40:53 pm by Csipi »

natloz

  • Guest
Re: MK7 típushiba!!!
« Reply #118 on: 2010 February 21, 16:53:36 pm »
Hát ha bőr a szoknya, akkor valami hozzá passzoló kellene, nem feltétlen ezek a kicsi gömb alakúak.
A gyárinak amúgy az ára kb-ra mennyi lehet? Azt ne tudod véletlenül?

Offline Pocok

  • A mester
  • *****
  • Posts: 529
  • Segített?: +45/-1
Re: MK7 típushiba!!!
« Reply #119 on: 2010 February 21, 17:00:14 pm »
hát árat nem merek mondani,de ford szalonban meg tudják mondani neked,de szerintem 5000 ft körül mozoghat az ára