Author Topic: Pollenszűrő csere  (Read 30603 times)

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Pollenszűrő csere
« Reply #30 on: 2010 June 29, 11:45:08 am »
Sziasztok!

Ez brutálisan nagy gáz! Mármint, hogy számlázzák a szervizek a cserét és nem cserélik. Én most vettem pollensz?r?t és már nem márkaszervizbe vittem a vasat. Sajnos nálam is kiderült, hogy nincs mit kicserélni! Most vagy átrántottak eddig vagy tényleg nem érdekelt senkit, hogy ilyen alkatrész is van (lenne) az autóban. Mindenképpen ég? a szervizekre nézve. F?leg, hogy 4 év alatt háromban is jártam, de senkinek nem t?nt fel, hogy nincs ott.
Na, most pöccentem be! Egy 1.500 forintos kis vacakkal csalni, amikor amúgy is otthagy az ember 25-40 ropit. Költ?ien, egy szép alliterációval szólva: Szánalmasan sz*r!


És konkrétan szerepelt a számlában a pollenszűrő, mint anyagköltség?
 
Mert, ha nincs az autóban és nem kéred, akkor persze nem raknak bele. !!!

Pl. az én klíma nélküli autómba is külön tartozékként lehetett volna rendelni, az alapfelszerelésben nem szerepelt.

Mk6 1.3 benzin

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:Pollenszűrő csere
« Reply #31 on: 2012 May 25, 16:55:34 pm »
Hello,

talán valakinek segítség; készítettem egy fotósorozatot ma pollenszűrű csere közben. Így talán könnyebben belekezd aki még nem csinálta. Szükséges szerszámok: 10-es dugókulcs kis krovával és hosszú szárral, csillag csavarhúzó, lapos csavarhúzó.

1.

Vezető oldali ajtó kinyit, ülés hátratol, letérdel. Ezután következhet a képen látható patent kiműtése. Akinek szerencséje van az ő autójában még nem forog el. Neki csak ki kell tekerni a közepéből a csavart, utána a patent kihúzható. Én lapos csavarhúzóval alányúltam a csavar fejének és kifeszítettem. Ezután a váltóbox felőli illesztéseket kipattintva a műanyag takaró levehető. Innentől már látható a pollenszűrő fedele.

2.

Gázpedál levétele. Le kell húzni a csatlakozót, majd levenni a 3db 10-es anyát. Ezután a gázpedál egyszerűen lehúzható a helyéről.

[a csatolmányt egy admin törölte]
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:Pollenszűrő csere
« Reply #32 on: 2012 May 25, 17:28:40 pm »
3. Pollenszűrő kicserélése. Leveszed a fedelet, amit 4 csillagcsavar fog. Ezután már látni a szűrűt. Egyszerűen kihúzod, berakod az újat és mindezt megcsinálod visszafele. Egy megjegyzés. A képeken is látni az ezüst színű klímacsöveket. Ha előtte mentél a kocsival és használtad a klímát nagyon forróak.

Hát ennyi.

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Last Edit: 2012 May 25, 17:54:15 pm by MK7GHIA »
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]